Festival Bazaar 2018: POSKYTOVÁNÍ A PŘIJÍMÁNÍ ZPĚTNÉ VAZBY / workshop s Bushem Hartshornem

délka představení: 1080 min

Čtyřdenní (15.-18.3.) workshop pro umělce, publikum i další zájemce na téma poskytování a přijímání zpětné vazby. Workshop vedený Bushem Hartshornem uvede základní principy nenásilné komunikace (Non Violent Communication, NVC) a neurolingvistického programování (Neuro Linguistic Programming, NLP), které lze aplikovat na mnohé osobní i profesionální případy. Zároveň workshop nabídne úvod k metodologii sdílené zpětné vazby založené na myšlence kritické reakce (Critical Response) Liz Lermanové i užití této metody v praxi. Pokud čas dovolí, účastníci budou moci prozkoumat a procvičit si i další metody. Budeme spolupracovat s umělci, kteří se budou podílet na sobotním programu festivalu Bazaar, avšak workshop je otevřen pro účastníky z jakéhokoli odvětví. Nicméně je důležité, aby se účastníci workshopu závazně účastnili všech částí programu.

Zápisné: 2000 Kč
Jazyk: angličtina

Přihlášky posílejte do 13. 3. 2018 na produkce@alfredvedvore.cz. Poté obdržíte informace k platbě.


Bush Hartshorn (Spojené království)
Bush vystudoval v roce 1982 Dartington College of Arts, kde získal titul v oboru Theatre Language. Od té doby se věnuje práci komunitního umělce, dramaturga, performera a uměleckého šéfa ve Spojeném království, Španělsku, Belgii, Holandsku, Irsku a Dánsku, kde byl uměleckých šéfem kodaňského Dansehallerne. V roce 2009 se stal koučem relační dynamiky (Relational Dynamics), která formovala jeho postupy při práci mentora tanečních umělců. Od ledna roku 2015 mentoruje/koučuje umělce v Austrálii, na Kypru, ve Spojeném království, Španělsku, Polsku a České republice, mj. v rámci projektu Be SpectACTive! (projekt B. Látalové a kol. "Different?") v produkci Tance Praha z.ú., jehož je Bush dlouholetým partnerem díky plaformě Aerowaves. V současné době je tanečním kurátorem italského Sardegna Teatro v Cagliari a také vedoucím uměleckého rozvoje ve skotském Dancebase v Edinburghu. Základem pro toto vše byla Bushova celoživotní oddanost Liverpoolskému fotbalovému klubu.

Pro koho je workshop určen?
Pro kohokoli, kdo má co do činění s poskytováním zpětné vazby druhým: choreografové, učitelé, režiséři, umělci, financující organizace, kritici… A to je pouze část z profesí účastníků z tohoto workshopu v minulosti.

Kapacita workshopu: 10–20 účastníků

Výstupy workshopu
Zvýšené povědomí o tom, jakou roli hraje zpětná vazba pro rozvoj umělce, a dalších pár “jak” a “kdy,” o kterých je potřeba uvažovat při poskytování zpětné vazby.
Další možné výstupy:
>S větší srozumitelností se může dostavit i větší sebejistota, pocit smyslu a efektivity. Také jsem zaznamenal zvýšený stupeň pocitu zodpovědnosti.
>Odkaz skupiny jedinečných osobností, které sdílejí zkušenost, kterou mohou dle svých přání využívat.

Místo: Alfred ve dvoře (malá scéna), Fr. Křížka 36, Praha 7

Harmonogram workshopu (může se změnit):
Čtvrtek, 15. 3. 2018, 10-16
Pátek, 16. 3. 2018, 10-15
Sobota, 17. 3. 2018, 10-14, odpoledně budeme sledovat prezentace umělců účastnících se sobotního programu festivalu Bazaar (účastníci workshopu mají vstup zdarma)
Neděle, 18. 3. 2018, 13-16 (sezení s umělci sobotního programu festivalu a poskytnutí zpětné vazby)

Workshop je součástí festivalu Bazaar 2018.
Tento workshop byl podpořen programem "Umění jako forma komunikace" (Strategie 21) a grantovým projektem GAČR, č. 16-009944 "Performativita ve filosofii: kontexty, metody, důsledky" řešeného na Filosofickém ústavu AVČR