Alfred Junior

Po několik let až do 6/2018 pořádal Motus pravidelné dětské divadelní studio Alfred Junior, určené dětem od 6 do 13 let.

Děti zde měly možnost postupně vyzkoušet všechny aspekty divadelní práce – pohyb a choreografii, hudební doprovod, práci s hlasem i výtvarnou stránku, vytváření dramatické stavby – a rozvíjet tak svůj kreativní talent. Ve studiu děti čekala umělecko-dramatická činnost – vytváření divadelního příběhu. Pod vedením lektorů hledaly cesty k výstavbě příběhu na zvolené téma. Zkoumaly možnosti formy, dramaturgie, světelného designu, choreografie i hudby.

Založeno v roce 2007 Šárkou Havlíčkovou a Danielou Voráčkovou, studio bylo vedeno divadelníky, choreografy a výtvarnými umělci, kteří mají dlouholeté lektorské zkušenosti – v posledních letech mj. Magdalenou Koděrovou-Prouskovou, Doru Bouzkovou, Terezou Hradilkovou, Lukášem Bouzkem a Šimonem Janíčkem.

Případným novým zájemcům o autorskou tvůrčí divadelní činnost dětí s radostí doporučíme dětské studio Altík v nedalekém Studiu ALTA, kde po dohodě dostaly od září 2018 obě skupiny dětí z Alfreda prostor.