ZRUŠENO! MONEY TRANSFORMANCE / Profil Secondhand Women

Punková operetka
Z důvodu mezinárodních problémů v dopravě jsme nuceni zrušit Profil Secondhand Women včetně tohoto přestavení! Náhradní termín pro profil je 24.-27. listopadu. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Autorská tvorba ženské jednotky Secondhand Women od počátku byla a stále je živým proudem současného myšlení, sebereflexe a tvůrčí citlivosti v programové páteři divadla Alfred ve dvoře.
Legendární představení Mezzo patří k tomu nejporozuhodnějšímu, co vůbec na české scéně projektového divadla za poslední desetiletí vzniklo. Profil nabízí jedinečnou příležitost užít si naživo tvůrčí jiskru, která vzniká ze spolupráce výrazných osobností: Helene Kvint, Petry Lustigové, Steffanie Thors, Halky Třešňákové a Daniely Voráčkové.

Představení v češtině a angličtině

Vždy aktuální téma – peníze. Naivní či reálné představy o tom, jak by nás zbavily všech starostí. Jak funguje výměnný obchod – sex za pohodlí, peníze za ztrátu svobody ve tvorbě… Divadelní skupina SECONDHAND WOMEN předvede ve svém nejnovějším projektu stylové skoky z jednoho žánru do druhého. Pozlátko výpravné operetky střídají autentické osobní výpovědi. Sami rozhodněte, za kolik byste koupili jejich úsměvy, aby byly opravdové!

Herečky přinášejí na jeviště spolu s humorem i závážné otázky a nabízejí varianty kontrastních odpovědí. Různorodost jich samotných umožňuje otevřené scénické diskuse, a jindy naopak groteskně zoufalé prosazování si svého individuálního pohledu na téma peněz. SECONDHAND WOMEN kritizují hromadění drahých výrobků, a na druhou stranu touží po značkových kabelkách a luxusu ze života bohatých žen. V hudebních pasážích inscenují kabaretní choreografie, taneční mini znělky a autorské písně. Od lítaček western salónu přes intimní výpovědi hereček do prostředí kriminality latinské ameriky. Přes sambu ke kankánu, od dolaru ke koruně a od vlastní kapsy do World Trade Center….

... zdivadelňují sami sebe a zároveň vlastně problémy celé divadelní (taneční) komunity. Nijak suchopárně, naopak s velkou dávkou (sebe)ironie a někdy až černého humoru. Jsou silné v tom, že dokáží bez rozpaků naservírovat divákovi vlastní osudy, svá curiculum vitae, a historii své skupiny jako scénickou případovou studii, která ve zkratce poukazuje na širší problém. Vlastně jsou velmi angažované, avšak místo aby mentorovaly, baví na sto způsobů - s cílem (s nadsázkou) vymámit z publika peníze a vyprat ty špinavé.
\">Taneční zóna

§2008: BANKOVNÍ ÚŘEDNÍCI Z CELEHO SVĚTA MAJÍ NA ZÁKLADĚ DOKLADU O PROPUŠTĚNÍ OD ZÁŘÍ 2008 NA TOTO PŘEDSTAVENÍ VSTUP ZDARMA

www.secondhandwomen.cz
premiéra: 12. listopadu 2008

podpořili: Ministerstvo kultury ČR, Hl. Město Praha, Nordic Cultural Point, Odsherred Theatre Centre, SPREAD a MOTUS o.s. – produkce divadla ALFREDVEDVOŘE

www.secondhandwomen.cz

foto Aňa Šebelková foto Petr Kudláček foto Petr Kudláček foto Petr Kudláček foto Petr Kudláček foto Petr Kudláček foto Petr Kudláček foto Petr Kudláček foto Petr Kudláček foto Aňa Šebelková foto Aňa Šebelková foto Aňa Šebelková