ON AIR

visutá clownerie
*HAMU absolventské představení*

O jednom usilovném plácání se za štěstím přes všechny nástrahy, jaké jen rafinované 21. století rafinovaně podsouvá. Hrají, klaunují a visí na hrazdě Eliška Brtnická a Jakub Škrdla. Absolventské představení Elišky Brtnické – 3. ročník katedry Nonverbálního a komediálního divadla HAMU.

„Na otevřeném moři s děravou lodí, do které teče, máte dvě možnosti, usilovně plavat ke břehu anebo se utopit. Vyberete si tu třetí. Plácáte se.“
Buster Keaton
O AUTORECH:
Eliška Brtnická (1983). Deset let závodila v akrobatickém Rock´n´rollu. Hraje na housle a pravidelně navštěvuje kurzy žonglování. Od roku 2005 je studentkou katedry Nonverbálního a komediálního divadla na pražské HAMU. Hostovala v opeře Don Pasquale v ND v Praze (2005). V roce 2006 spolupracovala s divadlem Continuo na představení Vakokodeska. 2007 studijní stáž ve studiu pantomimy „Magenia“ v Paříži, kurzy akrobacie v cirkuse Noctambules v Nanterre u Paříže. Spolupracuje s divadlem T.E.J.P. na představeních Edisóni, Marš na Mauš, Saltimbango.

Jakub Škrdla (1974). Vystudoval katedru činoherního herectví na divadelní fakultě JAMU (ročník prof. Josefa Karlíka) a nultý ročník katedry nonverbálního a komediálního divadla HAMU (pod vedením Ctibora Turby). Hostoval v repertoárových divadlech v Kladně, v Mladé Boleslavi… angažmá přijal v Horáckém divadle v Jihlavě a posléze v Národním divadle v Brně. V sezóně 2000/2001 spolupracoval s divadlem Continuo (projekty: Kratochvílení, La Stodola). V roce 2001 založil divadlo T.E.J.P., které realizovalo řadu site-specific projektů (Divadlo na trati, festival Opava v Evropě, Evropa v Opavě, Saltimbango – Jihlava) a vytvořilo samostatná plenérová představení divadla T.E.J.P. – Marš na Mauš, Manuš, Saltimbango, Edisóni, Mystérium Svět.

Oba herci se zúčastnili workshopů na visuté hrazdě (2006) pod vedením Jany Korb (Berlín).

foto Vojtěch Brtnický foto Vojtěch Brtnický foto Vojtěch Brtnický foto Vojtěch Brtnický