MILUJ MĚ - Bergmann UPDATE

work in progress
délka představení: 50 min

Prezentace scénického materiálu, směřující k realizaci celovečerního představení v příští sezóně. Sociodramatický kabaret inspirovaný vlastními zkušenostmi autorů a filmy I.Bergmanna.

Co se stane s láskou, když přežije první vlny zamilovanosti? Až poznáme partnera do nečekaných podrobností? Co se změní příchodem děti, rodiny, vlastním stárnutím? Co získáme a co ztratíme tím, že jsme spolu? Když si slíbíme, že budeme stát při sobě v dobrém i ve zlém, je tady potom alespoň jeden svědek, co dobře ví, jak jsme žili a co jsme spolu prožili.

Jde o další krok divadelní formace STAGE CODE ve tvorbě představení s genderovou tématikou (v Alfredu byly uvedeny mj. projekty S tebou navždy nebo Test.Ost.Er.On – hlas druhé strany). Tentokrát dojde ke vzajemné konfrontaci žen a mužů přímo na scéně. Volně navazující epizody o partnerství využivají prvky performance typické pro tvorbu STAGE CODE – silné obrazy, prvky pohybového divadla, kabaretu, živá hudba TABLE, autentické texty a osobní výpovědi tvůrců.

STAGE CODE založili v Praze v roce 1999 Daniela Voráčková a Philipp Schenker. Ve spolupráci s různými českými a zahraničními umělci vytváří divadelní projekty, ve kterých se prolínají divadelní žánry a techniky (pohybové a vizuální divadlo, object-theatre, site-specific, kabaret, pouliční divadlo). Jejich projekty byly uvedeny také v Německu, Rakousku, bývalé Jugoslávii, Holandsku, Polsku, Ukrajině a USA.
podpořili: Ministerstvo kultury ČR, SPREAD o.s. a Motus o.s. – produkce divadla ALFREDVEDVOŘE

Činnost divadelní formace STAGE CODE je v roce 2008 podpořena Ministerstvem kultury České republiky.