ZRUŠENO! UŽ MUŽ / Profil Secondhand Women

Genderová neobilance
Z důvodu mezinárodních problémů v dopravě jsme nuceni zrušit Profil Secondhand Women včetně tohoto přestavení! Náhradní termín pro profil je 24.-27. listopadu. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Autorská tvorba ženské jednotky Secondhand Women od počátku byla a stále je živým proudem současného myšlení, sebereflexe a tvůrčí citlivosti v programové páteři divadla Alfred ve dvoře.
Legendární představení Mezzo patří k tomu nejporozuhodnějšímu, co vůbec na české scéně projektového divadla za poslední desetiletí vzniklo. Profil nabízí jedinečnou příležitost užít si naživo tvůrčí jiskru, která vzniká ze spolupráce výrazných osobností: Helene Kvint, Petry Lustigové, Steffanie Thors, Halky Třešňákové a Daniely Voráčkové.

V češtině a angličtině

Muž v nás ženách, muž, kterým se nikdy nemůžeme stát, muž jako náš přítel i nepřítel, muž jako otec a muž jako syn.
Nechceme toho jako ženy až moc? Lezeme mužům do jejich profesí, nosíme jejich kalhoty, lezeme mužům do jejich kapes s alibi praní špinavého prádla. Teď jim i jako Secondhand Women polezeme do jejich mozků a duší.
Téma ‘Muž’, zpracované výměnou vlastních uměleckých, veřejných i intimních zkušeností. V hereckých a choreografických pasážích. Nebojíme se zpěvu, využití cizích řečí a projevu až na hraně osobní zpovědi. Nebojíme se ani svářečky, šroubováku, výbušnin, výměny pojistek a výměny žárovek.

Divadelní formaci SECONDHAND WOMEN založilo pět nezávislých žen, performerek, ve věku 30-40 let:
Petra Moře Lustigová, matka, Daniela Voráčková, matka, Halka Třešňáková, matka, Stefania Thors, matka
a Helene Kvint. Pocházejí ze tří zemí – ČR, Island a Dánsko. Svůj první společný projekt vytvořily v roce 2003. Secondhand Women respektují své rozdílné tvůrčí zkušenosti a schopnosti. Nepřijímají je jako konkurenci, ale pokládají je za výhodu. Pracují otevřeně s gender tématy o kterých se běžně nemluví. Zpracovávají „tabu“ témata o životě žen. Inspiraci berou především z vlastních životních zkušeností, ale i z příběhů jiných žen. Secondhand Women mluví o svých osobních či intimních pocitech, maličkostem dávají vážnost a důležitým věcem humor.
Projekt podpořili: Ministerstvo kultury ČR a Motus o. s. – produkce divadla Alfred ve dvoře

Premiéra: 23. listopadu 2005 v divadle Alfred ve dvoře

Foto: Daniela Klimešová Foto: Daniela Klimešová Foto: Daniela Klimešová Foto: Daniela Klimešová Foto: Daniela Klimešová