ZKOUŠKA SIRÉN

pohybové kývadlo poetické
délka představení: 50 min
O dětech, které se chtějí proměnit, ale nějak jim to nejde. Čekají na Ježíška, ve tmě, utopeni v moři šatů, mezi vlky, na druhém břehu. Přichází Venuše a její vlasy vlají… Dětský pokoj uprostřed města, nad kterým zní: ZKOUŠKA SIRÉN, ZKOUŠKA SIRÉN, PRÁVĚ PROBĚHLA ZKOUŠKA SIRÉN! Hrajeme si a bezstarostně zlobíme se vzdáleným ale neodbytně se vracejícím pocitem, že se na nás může kdykoliv zřítit celý svět.

Pohybové divadlo vychází z hravosti a imaginace účinkujících. Civilnost každodenních situací se mísí s tancem, živou hudbou a klasickým zpěvem. Ponechává i volný prostor improvizaci. Jak zachytit to přirozené a nezabít to?

Představení je inspirované Rumunskem a jeho mytologií. Režisér Petr Hudeček zde studoval a dlouhodobě podnikal, a tak si získal blízký vztah k této trochu polozapomenuté zemi. Název skupiny BUBU ZOO RAT je přesmyčkou z rumunského buburuzat, což je výraz pro druh kovového zvonku. Skupina se nově utvořila právě pro vznik tohoto projektu. Pro její práci je příznačná silná tvůrčí spolúčast každého z členů.
Podpořili: Ministerstvo kultury ČR, Nadace Život umělce, DAMU a MOTUS o. s. – produkce divadla Alfred ve dvoře