ZÁŽITEK Z POHYBU NA JEVIŠTI I PRO NETANEČNÍKY

dvoudenní workshop se skvělou Marthou Moore (USA) pro děti, dospělé i seniory
délka představení: 240 min
workshop
jazykově bezbariérové
lektoři: Martha Moore
Zajímá vás tanec nebo divadlo?
Chcete se stát součástí projektu a s tancem se blíže seznámit?

Pojďte zažít pohyb na jevišti na vlastní kůži!


Otevíráme dvoudenní workshop se skvělou Marthou Moore (USA) pro děti, dospělé i seniory.
Půjde o post-moderní představu tance, tedy o přirozený, volný přístup k pohybu plném humoru a jemného i odvážného riskování, zároveň o podílení se na přípravě události pro vaše známé a veřejnost, kterou uvedeme ve čtvrtek 29.11.2012 od 20,00 hod. v divadle Alfred ve dvoře v rámci Festivalu KoresponDance.

DETAILY WORKSHOPU:

27.11. 20,30 konference s Marthou Moore o období post-moderního tance v 70. letech v USA, tedy o období plném humoru, pokusů a jemného i odvážného riskování / divadlo Archa / pouze pro zájemce, není v rámci workshopu

28.11. 16,00 – 18,00 workshop pro děti, dospělé i seniory / divadlo Alfred ve dvoře

29.11. 16,00 – 18,00 workshop pro děti, dospělé i seniory / divadlo Alfred ve dvoře

29.11. 20,00 prezentace práce z dílen / divadlo Alfred ve dvoře


Cena za dvoudenní workshop je pouze 200 Kč!

Zájemci se musí zúčastnit obou dílen a závěrečné prezentace.

Jak se přihlásit?
Kontaktujte Vladimíru Lenertovou na emailu divadlo@alfredvedvore.cz nebo na telefonu +420 775 186 460 do 23.listopadu 2012.
Martha Moore studovala release techniky (Ideokinesie, Feldenkreisova metoda, Body Mind Centering, Alexander, atd.) na Connecticut College pod vedením Marthy Myers i Susan Klein a velice rychle je propojila ve svůj specifický pedagogický přístup.
Její jméno je spojováno s velkými osobnostmi tance jako Trisha Brown, Steve Paxton apod. Od roku 1977 zkoumá různé souvislosti mezi release technikami a tancem, vede stáže a kurzy v USA, Francii (Centre National de la Danse), v Holandsku (European Center for New Dance Development). Tančí a spolupracuje s řadou choreografů a výtvarných umělců: Mark Tompkins, Jacques Patarozzi, le Quatuor Albrecht Knust, Sally Silvers, Cecile Proust, Felix Perrotin nebo Dominique Brun. Pravidelně je zvána na řadu festivalů. V prosinci 2011 byly její eventy uvedeny v pařížském Centre Pompidou.

Dílny organizuje SE.S.TA – Centrum choreografického rozvoje ve spolupráci s Divadlem Alfred ve dvoře.