ZAŽÍT MĚSTO JINAK 2014: ALFRED VE DVOŘE

Sousedská slavnost
délka představení: 360 min
jazykově bezbariérové
Divadlo Alfred ve dvoře se Zažít město jinak účastní již od roku 2007, samostatnou akci pak pořádá již počtvrté.

Tentokrát se vrací ke kořenům a chystá jen malou, ale o to srdečnější slavnost. Společně se sousedy a umělci pro vás divadelní tým připravuje blešák, sekáč, knižní bazar i lahůdky z domácí kuchyně. Sobotní odpoledne uzavře Umbilicus, ryze současná pantomima pro celou rodinu od francouzského absolventa JAMU Florenta Golfiera, následovaná vernisáží výstavy malířky Evy Sakuma.

PROGRAM:

14.00 - 18.00: bleší trh, dětský koutek...

15.00 - minikoncert skupiny Vobezdud (fragment)

od 16.00 - na dvě pásma animovaných filmů se mohou těšit malý i velcí návštěvníci akce Zažít město jinak v divadle Alfred ve dvoře. V rámci ozvěn festivalu Anifilm uvidí návštěvníci nejnovější snímky studentů FAMU pro malé i velké diváky a také Animační expres až z Bratislavy. Děti i rodiče se mohou těšit například na kouzelný příběh Malý Cousteau, humorné zpracování řeckých bájí Mythopolis, pohádku Brumlík a Animuk nebo animovaný Příběh bratislavského hradu.

18.00 - UMBILICUS / Florent Golfier / 40 min. / vstup zdarma
Současné fyzické divadlo a klaunské představení pro celou rodinu o lapáliích mladého energického muže, který se pokouší najít přátele a zůstat věrný vlastním zásadám. Jak to ale udělat, když celý svět blázní a my taky? Performer a autor představení Florent Golfier, absolvent brněnské JAMU, se udatně a s vypětím všech sil vrhá do zápasu s celým světem.

20.00 - Vernisáž malířky Evy Sakuma "Nehybně" + zahrají Kenya Satoh (šamisen) a Seizan Osako (šakuhači)

22.00 - Konec slavnosti
Připravili: Motus, produkce divadla Alfred ve dvoře ve spolupráci s Auto*Mat