ZAJATCI VESMÍRU / Wariot Ideal

Vhodné pro děti od 6 let
délka představení: 50 min
autoři: Vojta Švejda, Jan Kalivoda, Jan Dőrner
produkce: Milena Fabiánová
výtvarná spolupráce: Robert Smolík
Fantastický pohádkový příběh o veliké dobrodružné pouti člověka
ke hvězdám, tajemstvích Vesmíru, nekonečnosti prostoru, lidské představivosti a mnoha otázkách, které nás napadají při každém pohledu na noční oblohu. Dobrodružství tří kluků, kteří pozorují miriády hvězd, obdivují astronauty a sní o cestách vzdálených miliardy světelných let. Příběh o lidech ztracených v tomto tajuplném světě, kde se může stát úplně všechno. Dětská hra, ve které chce být každý kosmonautem, ale stejně jako v životě, tak ani ve hře, to není možné. Někdo musí být konstruktér, někdo musí loď navigovat ze Země, další musí sršet jako tryska při letu, někdo dělá mimozemšťany. Každý je nedílnou součástí hry, každá role má své dobrodružství a každá, i ta nejvysněnější, má svá úskalí. Každý z nás má svoji planetu, svůj vlastní Vesmír. Loutky, divadlo, rakety! Roboti, Mars, Marťani!

„Naším přáním je probudit v dětech chuť a touhu poznávat věci kterými jsou obklopeny, věci, které se dějí v nich samotných. Pomocí hry objevovat Vesmír, ten okolo, i ten vlastní, jenž si v sobě nosí každý z nás.“ Vojta Švejda

Tvůrčí seskupení Wariot Ideal vzniklo roku 2009 na základě dlouholeté spolupráce Vojty Švejdy a Jana Kalivody,
v posledních letech se k nim připojil Jan Dörner. Výsledkem je řada výrazných projektů české alternativní scény. Autoři se věnují mnoha uměleckým žánrům, mimo divadla i filmu, zvuku a světelnému designu. Hledají nové možnosti v oblastech uměleckého výrazu, prezentují jedinečná komediálně laděná díla reflektující aktuální dění našich životů a doby.

Soubor již uvedl: Albert se bojí, Arktický Robinson aneb Neuvěřitelná putování Jana Eskymo Welzla, Bliss, Wariot Ideal: Heavy Metal Soap Opera, Polaris, Metamorphosis Famfulare, Plošina - forgotten sector a mnoho dalších.

Premiéra: 13. 12. 2012 v Alfredu ve dvoře

www.wariotideal.cz

Ohlasy dětských diváků:

Divadlo bylo moc hezké. Nejvíce se mi líbil na začátku seriál DOBÝVÁME VESMÍR, ale opravdu nejlepší byla Mařenka, jak Mařenka vypadala a ta mašle. No prostě super. Po divadle jsme si mohli prohlédnout rekvizity.
Kristýna


Představení mě docela pobavilo a poučilo. Dozvěděla jsem se dost věcí o Vesmíru, co jsem ještě nevěděla. V jednom momentě jsem nadskočila strachy, protože prasknul balónek. Fakt se mi to moc líbilo. Přála bych si tam jít znova.
Helena


Byl jsem překvapený, že se příběh odehrával tak, že první půlka byla naučná a druhá zábavná. Nejvíce se mi líbilo, jak Mařenka hledala citrón a mimozemšťan snědl francouzský klíč. Taky bylo super, jak dělali testy na let do Vesmíru. Na konci jsme si mohli prohlédnout věci, s kterými herci hráli.
Ilija

autor: Jan Dörner, Jan Kalivoda Foto: Dita Havránková Foto: Dita Havránková Foto: Dita Havránková