VZLET A PÁD IKARA GUBELKIJANA

Borislav Pekič, Iva Brdar, Marija Krstić
délka představení: 50 min
loutkové divadlo
Dámy a pánové! Meine Damen und Herren! Ladies and Gentlemen!
Vítejte na originální show o smíchu a strachu, vášni i zradě umělce a roli umění v době Třetí říše. Uvidíte příběh o unikátním talentu, o mistru krasobruslení, který svoje umění povýšil na úroveň fascinující podívané a dotkl se hvězd.
Přijďte a uvidíte, jak jednoduché je zapomenout na vlastní původ a zločiny páchané na Vašich blízkých, když zní potlesk, smích a slova uznání vašemu sluchu příliš libě. Ukážeme Vám jak vysoko člověk může vystoupat a jak hluboko propadnout.

Představení, jehož podtitul zní \"Kdo míří moc vysoko, spadne na prdel\" je prvním dramatickým zpracováním textu srbského spisovatele Borislava Pekiće u nás. Téma příběhu Ikara Gubelkijana klade zásadní otázky o možnosti existence umění v době totalitního režimu. Existuje důvod, kvůli kterému může umělec zpronevěřit svoje dovednosti a um? Měl by ho za to stihnout nějaký trest? V čem tkví síla umění v období režimů potlačujících svobodu?
podpořili: Projekt vznikl za finančního přispění grantu DILIA a grantu FRVŠ - DAMU, projekt podpořil Alfred ve dvoře – MOTUS.