VŠECHEN SEX MÉHO ŽIVOTA / Mammalian Diving Reflex a Motus o.s.

Od první po poslední lásku. Šest autentických příběhů z milostného života nejstarší generace.
délka představení: 120 min
Vstupenky jsou k dostání na pokladnách Nové scény a dalších místech.

V RÁMCI OFF PROGRAMU PRAŽSKÉHO DIVADELNÍHO FESTIVALU NĚMECKÉHO JAZYKA

PUSŤTE SI VIDEOPOZVÁNKU NA PŘEDSTAVENÍ

V češtině a němčině s českými, německými a anglickými titulky.

Vše, na co se stydíte zeptat svých rodičů, vám řeknou prarodiče. Byl první polibek v roce 1939 jiný než dnes? Jak se lišil intimní život našich babiček a dědů od našeho? A jaké byly milostné vztahy v průběhu 20. století?

Ojedinělý koprodukční projekt, který zkoumá milostný a sexuální život z pohledu lidí starších 65 let. Obyvatelé Oldenburgu a Prahy na Nové scéně Národního divadla promluví o všech jeho aspektech: lásce, romantice, sexuálních zážitcích, manželství, ale třeba i domácím násilí a nenaplněných touhách.

Je intimním a mnohdy i velmi smutným svědectvím o vztazích jedné generace, zároveň však s nadsázkou a humorem rekapituluje životní vztahové peripetie.

V době, kdy společnost pěstuje kult mládí, tak projekt připomíná, že nejstarší generace je nejenom zdrojem bohatých životních zkušeností, ale i inspirace. Má stále co nabídnout, co předat, o co se podělit. A že proces stárnutí není jen negativní, ale krom jiného může znamenat i přesun do otevřeného, velkorysého a od strachu oproštěného světa.

Projektu se účastní pražští a oldenburští senioři, kteří se přihlásili na základě veřejné výzvy a prošli výběrovým řízením. Představení je v Česku uvedeno premiérově, „Všechen sex mého života“ však již byl s velkým úspěchem realizován v mnoha zemích.

Mammalian Diving Reflex, nezisková společnost a umělecký výzkumný ateliér sídlící v Torontu, vznikl v roce 1993. Vytváří jak jednorázové akce, tak divadelní performance, videa, instalace, teoretické texty i komunitní happeningy. Svou pozornost zaměřuje na průzkum sociální oblasti. Vybírá si aktuální a svým způsobem ožehavá témata, která však s plným vědomím toho, jak silné emoce mohou rozvířit, vždy zpracovává s citem a ohledem. Věkové rozpětí jejich spolupracovníků je velmi široké: od osmi do osmdesáti let. Mezi realizované práce, které procestovaly celý svět, patří například Nechte se ostříhat dětmi (uváděno v Praze v r. 2011 ve spolupráci s o.s. Motus), Pouliční stolování, Ploužák s panem učitelem, Noční procházky s teenagery a další. Tvorba Mammalian Diving Reflex byla mimo jiné k vidění v New Yorku, Sydney, Vancouveru, Chicagu, Los Angeles, Montrealu, Bologni či Oslu.

http://mammalian.ca
Podpora:
Nadace DrAK, Česko-německý fond budoucnosti, Ministerstvo kultury ČR, Magistrát hl.m. Prahy, Canada Council for the Arts Theatre International Program, Ontario Arts Council's National and International Touring program, Nová scéna ND, Pražský divadelní festival německého jazyka, Pazz Festival a Oldenburgisches Staatstheater, Toni & Guy, Grazing Daysi, Bistro 8.

Zde je k dispozici tisková zpráva k projektu.