Vlk Šedivák / Tereza Říčanová

pohádka ilustrátorky dětských knih
délka představení: 30 min
v češtině
Vlk šedivák je pohádka zejména pro malé diváky. Příběh o ptáku ohniváku, který krade zlatá jablka. O statečném Ivánkovi, který sice skoro všechno poplete, ale má silného pomocníka…Tím je obrovský černý pravlk, který sice v hlubině lesa zakousne Ivánkova koně (to je nejtemnější místo příběhu a předem vás upozorníme, abyste použili špunty do uší a zavřeli oči), ale pak mu několikrát hodně pomůže. Vše končí svatbou a dlouhým životem v novém zámku. Takže jestli chcete vidět pravlka, nejkrásnější ženu světa (bude nesena v ocelových zubech bestie), neváhejte!

Strhující punkové divadlo Terezy Říčanové, které sestává z rozpadlých krabic a šílené ilustrátorky, která neváhá metat kozelce a umírat na infarkt. Někdy jí krabicoví herci tak zdivočí, že divadlo skončí úplně jinak…Dospělí se často smějí víc než děti, je to fakt ze života!

Tereza Říčanová
*1974
Absolvovala SUPŠ v Praze a VŠUP, obor ilustrace a grafika u prof. Jiřího Šalamouna. Od roku 1998 žije na statku v Mezné u Pelhřimova, kde se věnuje volné tvorbě, čtyřem dětem a hospodářství. V současné době učí na Střední umělecké škole grafické v Jihlavě. Kromě volné tvorby je autorkou orientačních piktogramů v Městské knihovně v Praze. Ilustrovala a vytvořila několik knih v nakladatelství Baobab, které získaly ocenění Nejkrásnější kniha ČR či Zlatá stuha.
Její obrazové album Noemova archa bylo nominováno na cenu Magnesia Litera.