URŠULINA DŘEŇ / Nová práce

Solange Schifferdecker
délka představení: 35 min
fyzické divadlo
jazykově bezbariérové
hudební doprovod: Florian Tilzer
koncept, hraje: Solange Schifferdecker
light design: Martin Bitala
scéna: Anita Nemkyová
Vedení: Pierre Nadaud
Představení v rámci prezentací prací studentů JAMU, ateliéru Pierra Nadaud

Představení, které je inspirováno románem „Sto roků samoty“ od Gabriela G. Marqueze, vypráví o životě tří žen. Ursuly, matky všech, která se zdá nesmrtelná, impulzivní Rebeccy a krásné Remedios.
V knižní předloze zaujaly autorku hloubky charakterů, jejich sepjatost se zemí a živly, které nás obklopují. A právě ty se snaží vyjádřit v pohybu. Každá postava se zde vyvíjí ve světě, který není ani negativní ani pozitivní, ale jednoduchý a celistvý, plný života. Představení je doplněno hudebníkem, jehož nástrojem je voda.

Solange Schifferdecker:
V minulosti spolupracovala s novým cirkusem Lumen and pantomimickou skupinou MimeOsa.
V roce 2002 nastoupila ke studiu na Scuola Teatro Dimitri, konzervatoři pro fyzické divadlo ve Švýcarsku. Ke konci studií chtěla vyzkoušet divadlo v jiném prostředí. Proto začala navštěvovat atelier Pierra Nadaud na brněnské JAMU, kde take vzniklo představení Uršulina dřeň.

Florian Tilzer:
Hudebník a (ne)tanečník, narozen v Tyrolských Alpách. Od roku 1997 žije a pracuje v Brně a Praze. Člen tanečního souboru Filigrán. Spoluzakladatel brněnského festivalu současného tance a pohybového divadla Natřikrát. Věnuje se západoafrické divinaci a práci s rituály. Spolupracoval s Ioanou Popovici, Pierrem Nadaudem, Christopherem Pajerem, Janem Kavanem a Ivanem Palackým.
Premiéra: 25. dubna 2010, Studio Marta, Brno

WEB JAMU