TRAMTÁRIE / STAGE CODE

Vhodné pro děti od 3 do 6 let
délka představení: 50 min
představení pro děti
9. a 11.3. v 10,00 se představení hraje pouze v angličtině!

Zvědavý kluk Vrtík, fňukavá Bambulka a přísná Motorka se rozhodnou najít tajemnou Tramtárii. Musí přes vodu, letadlem nebo sníst kouzelný dort? Cestou zapomenou na hádky až najdou hvězdu co vypadla čápovi ze zobáku. Dobrodružný příběh dá dohromady nové kamarády a konec cesty všechny překvapí.

Tři postavy se potkají na cestě do TRAMTÁRIE, kde ani jeden z nich ještě nebyl. Každý má svou představu jaké to tam bude a proč stojí za to tam jet. Jeden má kufr, jeden batoh a třetí tašku. Vezou si kromě oblečení různé věci, které jak věří budou potřebovat nebo bez kterých nemohou být. Cesta tří kamarádů je složitá i plná humoru. Vedle svých znalostí a dovedností potřebují navzájem jeden druhého jako partnery a pomocníky. Každý z nich by chtěl prožít svůj sen o veliké cestě. Jaké by ale mělo být? Který sen je ten pravý - mořská pláž, let balónem, narozeninová oslava, být zpěvákem? Co víme o svých snech? Netoužíme někdy jen po tom, co „je skvělé“ v očích druhých? Cestování do Tramtárie tak vlastně začne být učením jak žít ve skupině, jak se umět prosadit i jak rozhodovat společně. Jak se vyrovnat se silnými i slabými stránkami svých i těch druhých, poslouchat je, iniciovat změny i podřídit se. Tzv. slabosti mohou být v nečekaných souvislostech výhodou a naopak. Díky tomu se trojici podaří najít společný cíl - tajemnou Tramtárii, místo kde každý dostane prostor být sám sebou.

„Hlavním iniciátorem tohoto projetu je vlastně náš tříletý syn, který si přál vědět co vlastně v divadle děláme. Jemu i dalším dětským divákům nabízíme něco jiného než loutkové představení nebo dramatizaci klasické pohádky. Pohybové a výtvarné divadlo využívá výrazové prostředky - gesta, pohyb, zvuk, světlo, barvy, které jsou dětem přirozeně velmi blízké a spolu s humorem jsou i základními prvky našeho projektu o třech kamarádech a jedné dobrodružné cestě.“ O vzniku představení mluvili Daniela Voráčková a Philipp Schenker.

Skupinu Stage Code založili Daniela Voráčková (CZ) a Philipp Schenker (CH) v roce 1999. Představení skupiny jsou převážně non-verbální a pracují s prvky pohybového divadla, object-theatre, site specific a pouličního divadla. Na jednotlivých projektech spolupracují různí mezinárodní divadelníci a umělci. Skupina Stage Code vystupovala také v Německu, Rakousku, Jugoslávii, Holandsku, Polsku, Ukrajině a USA.
podpořili: Hlavní město Praha a MOTUS o.s. - produkce divadla ALFREDVEDVOŘE