TIKÁ TIKÁ POLITIKA

délka představení: 40 min
zvuková kompozice
(kolektiv) Boca Loca Lab
mluví, zpívají a hrají: Pavol Smolárik, Anna Synková, Zita Morávková, Daniel Šváb
produkce: Jedefrau.org
scénář a režie: Jiří Adámek
výtvarná spolupráce: Jakub Kopecký
zvuk: Jan Burian, Jan Kalivoda
Politický kolotoč přemílá realitu a proměňuje ji v cáry a cucky beze smyslu. Mechanismus, který proměňuje Člověka v Politika, nelze příliš korigovat, natož ovládnout. Čtyři herci a čtyři mikrofony. Hlas, rytmus, slovo, slabika, zvuk.
Představení získalo prestižní mezinárodní cenu Music Theatre Now, kterou uděluje komise Mezinárodního divadelního institutu (ITI).

„Skvělou představu o tom, co je \"nové divadlo\", poskytne opus Tiká, tiká politika. Tvůrci si předsevzali, že odhalí skryté mechanismy politiky, a tento úkol stoprocentně splnili zcela originální a náročnou metodou.“
Nina Vangeli, Hospodářské noviny 1. 6. 2006

„Jejich skladba nazvaná Tiká tiká politika je velkým malým zázrakem. Slova, rytmy, gesta – a navíc i svícení – jsou zasazeny do rafinovaně budované hudebně-divadelní stavby odhalující patafyziku slov a směšnost vyjadřování a chování (nejen) politiků.“
Vladimír Hulec, Reflex 22. 11. 2006

Boca Loca Lab je tvůrčí platforma pro realizaci divadelních inscenací, scénických skic a workshopů. Na české scéně vystupuje jako průkopník formy théâtre musical, ve které se prolínají hudební a divadelní principy. Zakladatelem a vedoucí osobností je režisér Jiří Adámek, rovněž autor libreta ke všem dosud uvedeným projektům (Tiká tiká politika – 2006, Klikněte na video – 2007, Evropané – 2008). V roce 2007 byl na festivalu Next Wave jmenován Osobností roku v oblasti alernativního divadla.
podpořili: MOTUS o. s. – produkce divadla ALFREDVEDVOŘE a Studio Bystrouška.

www.jedefrau.org

foto Tomáš Bořil foto Tomáš Bořil foto Kamil Varga