THE STRANGER GETS A GIFT / CRISTINA MALDONADO (MEX)

Performance pro jednu osobu / Anglicky
délka představení: 180 min
otevřená zkouška
ZDARMA!

Předchozí rezervace nutná! Pro zamluvení času nás kontaktujte na emailu: botanamexicana@gmail.com. Vyhrazený čas na osobu je 35 minut.


The Stranger Gets a Gift je průzkumný projekt zaměřený na vytváření performance pro jednoho diváka za jeho spolupráce.

Každý z diváků je pozván na schůzku s umělcem, aby spolu strávili přibližně 35 minut. V tomto čase návštěvník poskytne minimum informací, které budou zpracovány umělcem za použití médií. Umělec je reinterpretuje a vytvoří svět symbolů. Divák si bude moci takto vytvořená data ponechat jako suvenýr.

Tento průzkum je veden touhou vrátit ritualitu do komunikace mezi lidmi za použití moderních přístrojů jako magických prvků. Lze toho dosáhnout? Přijďte a posuďte sami.

Cristina Maldonado je mexická umělkyně, která využívá experimentální divadlo, tanec, participativní umění, klasická i nová média. Od roku 2003 režírovala několik uměleckých a divadelních projektů v České republice, jako Experiment in Terror, DOX Centrum pro současné umění (2011); Theorem of Wanting, Roxy/NoD (2009); Fact, Festival 4+4 dny v pohybu (2004); Study on Fact and Fragility, PQ (2010), Audio-witness, Honestly Old, MeetFactory (2010); Melodrama Mexicano, Transteatral Festival (2010).
V současnosti disponuje grantem pro zkušené režiséry od Národního fondu pro umění a kulturu - National Fund for Art and Culture (FONCA/CONACULTA) Mexico.
Tato otevřená zkouška se koná v rámci Botana Mexicana, festivalu současného mexického umění, který nabízí experimentální hudbu, performance, grafický design, videoart a workshopy. Probíhá od 2. do 24. června na různých místech v Praze. Podívejte se na program a ochutnejte současné Mexiko!

www.botanamexicana.cz

Tento jednotýdenní průzkum je podporován divadlem Alfred ve Dvoře a bude dále rozvíjen po jeden rok Cristinou Maldonado za podpory grantu Experienced Directors Grant Program 2012-2014 of the National Fund for Arts and Culture of Mexico (FONCA-CONACULTA).
Podporováno Mexickou ambasádou v České republice, sekretariátem pro zahraniční záležitosti.