THE SMOOTH LIFE / Dafa Puppet Theatre

V angličtině s českými titulky
délka představení: 85 min
Sólová autobiografie, loutkové představení a vyprávění příběhů a událostí z rodinného života Palestince, který se narodil a vyrostl v utečeneckém táboře. Režie i představení podle skutečné osobní historie.

Vzhledem k nízké kapacitě představení není možné vstupenky rezervovat, ale pouze koupit v předprodeji online či v kamenné prodejně Freshlabels Store na Panské ulici 9. Neprodané vstupenky budou k dispozici na pokladně divadla hodinu před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.

„Smooth Life nabízí pozoruhodný pohled na něčí život – život tak odlišný od naší evropské zkušenosti, a přece plný lásky, naděje a očekávání. Husam představením vytvořil zážitek pro všechny smysly – i proto je jeho sólový výkon tak úchvatný, že prostě chcete být součástí představení.“
Marta Ljubková, DAMU


Husam Abed je palestinský loutkoherec, hudebník a sociální pracovník žijící mezi Amánem a Prahou. Absolvoval na katedře loutkového a alternativního divadla pražské DAMU a založil Dafa Puppet Theatre (Jordánsko / ČR). Věnuje se režii loutkových představení, spolupracoval s umělci z řady zemí. Vytvořil vlastní inscenační formu mísící prvky vyprávění (storytelling) a loutkového divadla. Je spoluzakladatelem festivalu Flying Freedom (Polsko) a Amman Theatre Lab (Jordánsko) a členem loutkářské organizace UNIMA (Francie). Představení The Smooth Life bylo uvedeno na festivalech v ČR i v zahraničí (Polsko, Norsko, Rumunsko, Jordánsko, Slovinsko ad.) a získalo v roce 2015 cenu poroty International Theatrical Festival (Łomża, Polsko) za originální umělecký tvar.

Délka představení: 55 min. představení + 30 min. na společné jídlo

Scénografie: Réka Deák
Dramaturgie: Marek Turošík
Performance, režie: Husam Abed
Produkce: DAMU

Web skupiny: x2t.com/DafaTheatre

Premiéra: 24. 5. 2014
Podpořili / poděkování: DAMU, Praha