Test.Ost.Er.On - hlas druhé strany

DERNIÉRA V ALFREDU
délka představení: 60 min
gender rallye
(kolektiv) Stage Code
drsné video: Michal Pěchouček
chlapské kostýmy a výprava: Štěpán Růžička
koncepce: (kolektiv) Stage Code
koprodukce: (produkce) Motus
muž z videa: Kryštof Hádek
muži na scéně: Tomáš Turek, Jakub Hradilek, Tomáš Jeřábek, Pasi Mäkelä, Philipp Schenker
mužná hudba: Jeník Burian
ostrý světelný design: Vladimír Burian
praktická grafická úprava: Kryštof Doležal
produkce: Spread o.s.
režie: Miroslav Bambušek
Hodný, statečný, šikovný, citlivý, chytrý, hezký, svalnatý, upravený, ale hlavně žádná měkkota. Ideální chlap. Kdo se v tom má vyznat! Co chceme sami od sebe? Jsou muži opravdu agresivní, ješitní, soutěživí a méně citoví?
Jak se oprostit od zobecňujících nálepek a klišovitých pohledů na muže a jejich svět? Jak se dostat k holé pravdě o mužské osobnosti, k holé existenci? Jaké vzory má tedy mít „správný chlap“?

TEST.OST.ER.ON je subjektivním pokusem odpovědět na takové otázky. Pět mužů, každý z jiného oboru pražské umělecké scény, zkoumá život a ideály silného pohlaví. S hořkou sebeironií, pálivou autenticitou a jemnou příchutí lidskosti.

Inspirovaly je projekty skupiny Secondhand Women, realizované v koprodukci SPREAD o.s. a MOTUS o.s. – MEZZO (2003), reflektující postavení žen středního věku v naší společnosti, a Už Muž (2005) s podtitulem „ženy o mužích“. Velký ohlas nejen u českého publika potvrdil, jak provokující může být otevřeně a možná jednostranně vyjádřený názor. Je načase nechat promluvit druhou stranu...
podpořili: Ministerstvo kultury ČR, hlavní město Praha, Nadace Život umělce, SPREAD o.s. a MOTUS o.s. – produkce divadla ALFREDVEDVOŘE

Představení je součástí projektu Nová síť 2008.

foto Jan Dvořák foto Jan Dvořák foto Jan Dvořák foto Jan Dvořák foto Jan Dvořák