STICKER / Jan Bárta, Halka Třešňáková & Milou Veling (NL)

Spolu sami, spolu proti sobě, bez sebe ani ránu.
délka představení: 60 min
pohybové divadlo
V češtině s anglickými titulky.

Představení je součástí PERFORMING V4 - bienále.

Co vás může potkat na zdánlivě nekonfliktní návštěvě manželského páru nacházejícího se za jakousi únosností vztahu? Protože o sobě vědí tolik a tak dobře se znají, proto se nenávidí, ale i milují. Slovo respekt tu neexistuje. Prezentace jich samých coby idylického páru na úrovni se zvrtává do sledu absurdních manipulací, vzájemných provokací a výčitek vztahujících se ke společné minulosti. Pocit trapnosti z pohledu do intimity tohoto manželství vede k otázce, zda právě toto, i přes jistou zvrácenost, není ta pravá láska.

Dvojice Třešňáková - Bárta v roce 2010 v holandském Amsterodamu nazkoušela představení Tak přesně o ráji to není. Po holandské premiéře následovala česká v rámci festivalu 4+4 dny v pohybu v Praze. Představení se hrálo a stále hraje na řadě mezinárodních festivalů (Opava, Kolín, Budapešť). Tak přesně o ráji to není je založeno na příběhu Adama a Evy provokuje diváka k vlastní aktivitě.

I tentokrát volí hlavní tvůrci nekonvenční cestu, což konkrétně znamená neliterární přístup ke slovu a neestetický přístup k pohybu a tělu samotnému. K režijní a scénické spolupráci byla opět pozvána Milou Veling (Silo Theater) z holandského Amsterodamu.

Web Jana Bárty
Podpora: hlavní město Praha, Velvyslanectví Nizozemského království, VARP – Visegrad Fund, Nová síť, Motus, produkce divadla Alfred ve dvoře a MeetFactory

Poděkování: Vlasta Třešňák, Družina, Crewcollective, Stary Browar-Poznan.
Přátelé a rodiny a všichni, koho jsme potkali na cestě…

Foto: Michaela Klakurková Foto: Michaela Klakurková Foto: Michaela Klakurková