STARTUP COMEDY / Inc.

délka představení: 60 min
Trhy se mění a my s nimi. Otevíráme první startup comedy na světě! Žádný stand-up nýbrž startup. Namísto (a)politického kabaretu kabaret ekonomický. Startup definuje Immanuel Kant jako firmu, která je vytvořena, aby ověřila, zda může existovat. Startup Comedy jsou podnikatelské nápady, příběhy a byznys modely.

Pozor! Speciální host večera: Félix Nadar – startupista z poloviny 19. století.

Představení je v češtině.

Autorský tým: Petr Šourek, Eva Holá, Vladimír Burian, Swetja, Dan Dittrich, Eva Čechová, Kristýna Dámová, Philipp Schenker, Marcela Máchová, Jan Hrdý, Pavel Kotyza, Aneta Ložková, Lenka Skřečková, Lucie Plachá, Radim Klásek, Andrej Boleslavský, Vojta Kopta.

V obdobné sestavě vytvořili autoři Startup Comedy již několik nových formátů. Nejznámějším je první korupční cestovní agentura Corrupt Tour (funguje od roku 2012, www.corrupttour.com), která získala celosvětovou publicitu: ke korupčním pamětihodnostem zamířily tisíce lidí a mezinárodní média pak nový turistický zážitek zprostředkovala stamilionům diváků a čtenářů po celém světě. Také ve své předchozí práci autoři intervenovali do veřejného prostoru (Satyrikon s.r.ó, 2006–2009, www.scart.cz/satyricon/). Podíleli se rovněž na vytváření nových debatních formátů (Open Think Tank, 2010–2014). V současnosti pracují na konverzi funkčních technických zařízení (větrací roury krytů civilní obrany) pro rekreační účely.

Jiná představení tohoto autora / skupiny: Satyrikon s.r.ó, Ultrafialová dovolená, Tentokrát Aš na Západě, Corrupt Tour, Růžová stezka Černým Mostem ad.

Twitter Startup Comedy: @startupotchi

Premiéra: 27. 11. 2015, Alfred ve dvoře
Podpořili/ poděkování: MOTUS o.s. - produkce divadla Alfred ve dvoře, Hlavní město Praha.