SPECIÁLNÍ NABÍDKA / Philippe Saire: Vacuum + Berlin: Zvizdal (Černobyl – tak daleko, tak blízko)

V rámci festivalu 4+4 dny v pohybu
délka představení: 140 min
Zhlédněte 2 festivalová představení v 1 večer za speciální cenu.

Philippe Saire: Vacuum / 19:00 / Alfred ve dvoře / 30 min.
+
Berlin: Zvizdal (Černobyl – tak daleko, tak blízko) / 20:00 / Divadlo Archa / 80 min.


Zvýhodněnou vstupenku (v ceně 330/230 Kč) lze pouze koupit (nikoli rezervovat) a je platná pro 1 večer. Přepravu mezi scénami zajišťuje festival.


Philippe Saire (Švýcarsko): Vacuum
Švýcarský choreograf alžírského původu Philippe Saire ve své poslední experimentální choreografii Vacuum(Vakuum) zkoumá možnosti propojení pohybu a výtvarného umění. Dvě neonové trubice tu vytvářejí optickou iluzi prázdného prostoru, v němž se jakoby vznášejí těla dvou tanečníků.
Představení je jazykově bezbariérové.


Berlin (Belgie): Zvizdal (Černobyl - tak daleko, tak blízko)
Multimediální představení Zvizdal (Černobyl - tak daleko, tak blízko) nabízí portrét stařičkého páru, který se po výbuchu černobylské elektrárny odmítl vystěhovat ze zakázané zóny a dodnes zde v naprosté izolovanosti hospodaří na svých pozemcích. Příběh samoty, chudoby, boje o živobytí, ale i odhodlanosti, lásky a naděje.

Sdružení BERLIN založili v roce 2003 v Antverpách BartBaele, Yves Degryse a CarolineRochlitz. BERLIN ve své originální tvorbě propojuje film s poezií, dokument s divadlem, fikci s moderními technologiemi. U zrodu projektu Zvizdalstála francouzská novinářka CathyBlisson, která Baeleho a Degryse na starý pár žijící v zakázané zóně upozornila. Představení Zvizdal mělo premiéru v květnu 2016 na Kunstenfestivaldesarts v Bruselu.

Anglicky s českými titulky