SPECIÁLNÍ NABÍDKA / Myriam Bleau: autopsy.glass + Elina Pirinen: Personal Symphonic Moment

V rámci festivalu 4+4 dny v pohybu
délka představení: 135 min
Zhlédněte 2 festivalová představení v 1 večer za speciální cenu.

Myriam Bleau (CA): autopsy.glass / 19:00 / Alfred ve dvoře / 30 min.
+
Elina Pirinen (FI): Personal Symphonic Moment / 20:00 / Divadlo Ponec / 75 min.


Zvýhodněnou vstupenku (v ceně 330/230 Kč) lze pouze koupit (nikoli rezervovat) a je platná pro 1 večer. Přepravu mezi scénami zajišťuje festival.


Myriam Bleau (Kanada): autopsy.glass
Ve svých audiovizuálních performancích experimentuje montrealská skladatelka a multimediální umělkyně Myriam Bleau se zvukovým, vizuálním a symbolickým potenciálem vinných sklenic. Živý záznam zvuků vzniklých manipulací se sklem - vibracemi, rezonancí či dokonce praskání - prochází zvukovou transformací a zpětně ovlivňuje světelnou instalaci. Bleau si záměrně pohrává s divákovým napětím a probouzí v něm ambivalentní pocity křehkosti i násilí.

Elina Pirinen (Finsko): Personal Symphonic Moment
PersonalSymphonic Moment (Osobní symfonický okamžik) představuje nejnovější dílo známé finské choreografky a hudebnice Eliny Pirinen. Sama autorka je pokládá za jakousi “pitvu” slavné Šostakovičovy Leningradské symfonie. Její přístup k této slavné skladbě, která během představení zazní v celé své délce, je zároveň velmi exaktní i záměrně pokřivený, kreativní i destruktivní, věrný i zcela volný. Leningradská symfonie byla vykládána jako výraz boje proti fašismu, Šostakovič do ní však vložil i velmi silnou osobní obžalobu veškerých projevů tyranie, tedy i sovětské diktatury. Choreografie získala ocenění CriticsSpurs, kterou každoročně uděluje Finská asociace kritiků.

Délka představení: 75 min
Trailer: vimeo.com/78250182