RYTÍŘI

Sobotní pohádka
délka představení: 40 min
Loutková pohádka o udatném rytíři Jiříkovi, jenž netušil, jakou sílu má láska… Volně na motivy rytířských příběhů a legendy o sv. Jiřím.

V dobách králů a královen, kdy po zemi ještě chodili draci, se narodil udatný rytíř Jiřík. V jeho krvi koluje dobrodružství, které si dává k snídani i večeři. Netuší ovšem, jakou sílu má láska a co pro ni dokáže udělat, aby zachránil sic neznámou, přesto jistě nádhernou Kateřinu. Aby toho nebylo málo, o tuto jistě krásnou princeznu se pře kníže Eman s Drakem. Jak to celé dopadne? Stačí jenom zabít Draka, aby srdce dostalo svého?
Nenechte si ujít loutkovou pohádku Divadla Toy Machine, která je plná napětí, smíchu a hudby. Představení je volně na motivy Legendy o sv. Jiřím a jiných příbězích o slavných rytířích.

Vhodné pro děti od 3 do 9 let

Divadlo Toy Machine se zaměřuje na loutkové a objektové divadlo. V jejich představeních se před vašimi zraky rozehrávají obyčejné předměty denní potřeby, ale zároveň se herci vždy rádi odrazí i od tradičního přístupu. „Česká republika byla loutkovou velmocí, kde se nad loutkami přemýšlelo,“ tvrdí členové souboru, „a my bychom byli rádi, kdybychom se k tomu zase mohli vrátit.“ Loutkové divadlo nemusí být jen pro děti, proto jsou pohádky divadla Toy Machine často pro různorodého diváka a baví se při nich děti i dospělí. Některé pohádky soubor hraje už několik let a přibývají další. Divadlo Toy Machine pořádá také kreativní dílny, kde si může každý vyrobit svoji loutku.

Jiná představení Divadla Toy Machine: Kocour v botách, Skřítci, Pověsti české, Baron Prášil ad.

Web divadla: