RYBÍ KDYBY / Compagnie Pepper Choc

Rozšafné akrobatické a žonglérské představení pro děti i dospělé.
délka představení: 45 min
jazykově bezbariérové
“Dámy a pánové, chlapci a děvčata, vítejte! Žijeme v nelehké době a není to žádná legrace. Naše „Energie v souladu“ ovšem uvede věci opět v harmonii a pročistí tento prostor od všech neviditelných negativních sil…“

Pro děti a dospělé od 5 let.

Trailer:


Rybí kdyby je nezbedná parodie o hledání zdraví, blahobytu, chuti do života a harmonie. Co podnikáme, abychom se cítili lépe? Jaké znáte tipy, triky, metody, terapie? Co dělají lidé v naší společnosti, aby našli rovnováhu? Proč je současnost prostoupená takovou nejistotou? A jak se jí snažíme čelit?

Rybí kdyby zkoumá dnes oblíbené a obsáhlé téma „hledání životní harmonie“ z různých úhlů a z hlediska různých hodnotových systémů ze všech koutů světa. Prochází s diváky rozličné hledačské cesty, třeba jógu smíchu ad. Švýcarské performerky poťouchle zvou diváky, aby se stali součástí hnutí „ Energie v souladu“ a společně pročistili přítomnou chvíli, a mohla tak vzniknout „dokonalá rovnováha“.

Švýcarskou skupinu Compagnie Pepper Choc založily Lucie Lepoivre a Isabelle Schuster v roce 2013. Lucie a Isabelle začaly svou cirkusovou kariéru ve Švýcarsku. Po sólových aktivitách dospěly ke zjištění, že sdílí podobnou uměleckou vizi a společné přání vytvořit vlastní představení. Proto připravily svou první práci původně zvanou „Energie v souladu“ (Energy in Harmony), která se aktuálně uvádí pod názvem „Rybí kdyby“ (Fishes Have Wishes). Prostřednictvím humoru a komedie chce Pepper Choc akcentovat důležitá společenská témata. Vášeň pro cirkusová umění a radost z jejich sdílení je důležitou motivací tohoto mladého a ambiciózního tvůrčího uskupení.

Lucie Lepoivre absolvovala na „The National Center For Circus Arts“ (Londýn) v roce 2011 se specializací na visutou hrazdu . Ovládá také práci na hrazdě ve dvojici, statickou hrazdu, techniky létající hrazdy, akrobatické šály a obruče (aerial hoop), má za sebou kurzy na švýcarské Ecole de Cirque Zôfy a Centre des Arts du Cirque Balthazar v Montpellier. Po absolutoriu účinkovala s cirkusem Dziva v Bělorusku a cirkusem Gerbola v Irsku. Spolu s Isabelle Schuster založila Compagnii Pepper Choc. V současnosti účinkuje také v „Nouveau Programme“ Cirkusu Marcel (Belgie). Lucie Lepoivre ve svých humorných a strhujících představeních propojuje složky fyzického divadla a akrobacie.

Isabelle Schuster absolvovala v roce 2012 École Supérieure de Arts du Cirque (Brusel) se specializací na výškovou akrobacii. Účastnila se také kurzů na École de Cirque de Quebec a osvojila si techniky žonglování, balanční gymnastiky, statické hrazdy a práci na hrazdě ve dvojici. Dva roky po sobě kočovala v letních měsících s Cirkusem Smirkus (Matsumono, Japonsko) s vystoupením Cabaret Aérien a v řadě dalších cirkusových angažmá. / www.isabelleschuster.com

Web skupiny:pepperchoc.wix.com

Premiéra: březen 2013, festival Fun Fatal, Praha
Podpora: Jacksons Lane, Coquino Circus School, Gone in 20 Minutes

Poděkování: Švýcarské velvyslanectví v Praze, Alpiq.