PRAPRAPRA... POHÁDKA 1 / Toy Machine a Loutky bez hranic

vhodné pro děti od 3 let
délka představení: 40 min
pohádka
hrají: Dora Bouzková, Tomáš Běhal
Režie, dramaturgie: Dora Bouzková, Tomáš Běhal
scénografie: Pavel Heřmann
Výpravné pohádkové představení, které se odehrává v dobách PRAvěkých, v PRAhistorii lidstva, kdy létali motýli větší než pračlověk a žížaly dosahovaly gigantických rozměrů, seznamuje děti hravou formou se základními teoriemi vzniku Světa a života. Tvůrci rádi pracují s materiály, a představení tak dává velký prostor pro zapojení vlastní fantazie. Hlavní hrdinové Šušu a Pipi řeší největší hádanky na zemi: kde se berou děti? Na tuto a řadu dalších, věčně aktuálních otázek snad každého malého dítěte, jim dá odpověď náš praprapra… děda, kterému se vždy do příběhu připlete chlupatý GUGU.

„Chtěl jsem udělat představení, které by se odehrávalo v pravěku, byli v něm dinosauři, pralidi a ještě aby dětem něco dalo, proto jsme museli hledat téma. Pohrávali jsme si s předponou pra, až najednou
z toho vylezla Praotázka, kterou prožívá každé dítě nejspíš od těch dob pravěkých. Kde se berou děti?“ Tomáš Běhal


„Inspirovaly mne vlastní děti. Byla jsem zrovna na mateřské a jednou jsem se bavila se synem o podobných otázkách a on mi na to tak krásně odpověděl, že se jeho slova staly motem našeho představení: Maminko, já vím jak jsem přišel na Svět. Byl jsem miminko u tebe v bříšku a tak jsem tam seděl a nudil se a tak jsem jednoho dne zaklepal na okýnko, tak jsem tady!“ Dorka Bouzková a František Bouzek (3,5 roku)

Po představení následuje výtvarná dílna. V jejím rámci si děti budou moci z přírodních materiálů vytvořit (a následně domů odnést) pravěké zvíře, pravěkého člověka, či cokoliv jiného,
k čemu jejich fantazii téma pravěku inspiruje.

Pohádka vznikla ve spolupráci dvou loutkových skupin Toy Machine o.s. a Loutky Bez Hranic o.s. Obě sdružení se věnují umělecké činnosti se zaměřením na loutky. Cílem je dělat veselé divadlo a popularizovat loutkové umění, proto se obě sdružení věnují i lektorské činnosti.

Jiná představení skupiny:
Ve spolupráci - Pták Ohnivák a liška Ryška, Praprapra... Pohádka 2.díl

www.toymachine.cz , www.lbh.cz
Podpořili:
NADACE ŽIVOT UMĚLCE