POST MODERN DANCE DNES

V rámci festivalu KoresponDance 2012
Období Post Modern Dance (70. léta v USA) je plné humoru, fantazie, pokusů a jemného i vážného riskování… A také smíchu.

john & jane installation 2.4 / Martha Moore (USA) and Félix Perrotin(F)

Série site-specific performancí choreografky Marthy Moore a výtvarníka Félixe Perrotina je stále otevřenou strukturou, ve vývoji již od roku 2005. Po prvních sériích uskutečněných v pařížských bytech se j&j objevují mj. v Golden Gate Parku a Point Reyes v Kalifornii, v The Dragon´s Egg v Connecticutu, v The Construction Company v New Yorku.
L’hors série n°2 je verzí, která se pokouší zahrnout všechny ostatní v rekordním čase. Pohrává si na hraně mezi tím, co je předem dáno a co vzniká na místě. Po několika pokusech v Paříži, New Yorku a Berlíně budete moci shlédnout verzi 2.4 jako bonus se dvěma pozvanými umělci.

Post modern Dance Dnes / Martha Moore (USA) and Félix Perrotin (F) /

Toto období nám také pokládá jednu zajímavou otázku:
„Co znamená současné představení pro dnešní společnost?“
Proč se nad tím na chvíli nepozastavit? 70. léta v USA jsou spojena s příchodem Post Modern Dance. Když si položíme stejnou otázku dnes v České republice získáme také odpovědi aktuální pro dnešek v této zemi. V projektu bude použita specifická forma představení a tou je ´event´.

Pro tento projekt přizvala SE.S.TA ke spolupráci americkou choreografku a tanečnici Marthu Moore, která sama pozorovala Post Modern Dance v New Yorku a mohla pokračovat v této práci i ve Francii. V průběhu roku 2012 pracovala v ČR se skupinkou profesionálních umělců na uměleckých strukturách rozvinutých právě v této době (schéma ´eventu´) se zamyšlením nad otázkami „co je gesto každodenního pohybu a gesto taneční?“ či „Jaká je v tvorbě představení role a místo interpreta?“ Pro ´event´ uváděný v rámci festivalu KoresponDance přizve Martha Moore ke skupině profesionálních umělců ještě další interprety – netanečníky. Zapojte se a nebo se přijďte podívat!

Dílna bude probíhat se slovenským tlumočníkem.

Martha Moore je tanečnice, choreografka, umělecká vedoucí skupiny Pénélopes. Studovala na Connecticut College pod vedením Marthy Myers and Susan Klein release techniky (Ideokinesie, Feldenkreisova metoda, Alexander, atd.) a velice rychle je propojila ve svůj specifický pedagogický přístup. Její jméno je spojováno s velkými osobnostmi tance jako Steve Paxton apod. Od roku 1977 zkoumá různé souvislosti mezi release technikami a tancem, vede stáže a kurzy v USA, Francii (Centre National de la Danse), v Holandsku (European Center for New Dance Development). Je členkou kolektivní performance femmeuses (v režii Cécile Proust) a toulavou interpretkou spolupracující s umělci jako Chrisine Corday, Ara Fitzgerald, Félix Perrotin a účinkující rovněž v nejnovější choreografii Albana Richarda. Je zvána na řadu festivalů, v prosinci 2011 uvedl její ´eventy´ pařížský Centre Pompidou.

Félix Perrotin je architekt, výtvarník a performer, který vystupuje pod jménem Perrotin, Robert Miranda nebo John Doe. Je spolutvůrcem john & jane installations a That was easy společně s Martnou Moore.