POK&ROK

délka představení: 40 min
fyzické divadlo
jazykově bezbariérové
Jaké to je být cizincem? Cílem chorvatsko-českého projektu je prozkoumat situaci: můj partner je cizinec. Do jaké míry jsme schopni tolerovat, akceptovat a přebírat jinou kulturu, temperament, chováni, zvyky ale i zvuky, gesta či mluvu svého partnera-cizince? Jak na něj bude reagovat širší rodina a jak ji bude on vnímat? Jaké problémy ve vztazích domácích a cizinců vznikají a jak je řešíme? Znamenají cizinci pro společnost problém nebo přínos?

Soustředili jsme se na fenomén cizinectví a odlišnosti majority české společnosti. Téma asimilace, integrace cizince ve společnosti přináší pochopitelně jak pozitivní, tak negativní reflexe a reakce okolí...

Žan Loose (1972, Mostar) studoval v Praze na Katedře nonverbálního a komediálního divadla HAMU. Ztvárnil jednu z hlavních rolí v islandsko-českém filmu Silný kafe režiséra Burkura Gunrasonna. Je jedním ze zakládajících členů experimentální divadelní skupiny Krepsko. Do srbochorvatštiny přeložil mj. divadelní hru Egona Tobiáše Slíbil jsem to Freddymu, která v nastudování Žana Loose získala hlavní cena na divadelním festivalu Puf v chorvatské Pule. Spolupracuje se sdružením Mamapapa a se skupinou Jednotka/Unit.

Stanislav Majer (1978) se vyučil v oboru truhlář na SOU v Hamru u Litvínova. V posledních letech hrál v divadlech Stará vodárna Louny, Multiprostor Louny, Činoherní studio Ústí nad Labem a v projektu Perzekuce.cz. V současné době je členem souboru pražského Divadla Komedie.
premiéra: 6. 10. 2008 v rámci festivalu Čtyři dny v pohybu

podpořili: Ministerstvo kultury ČR, hlavní město Praha, Mamapapa o.s. a MOTUS o.s. – produkce divadla Alfred ve dvoře