PODBÍZIVÉ LÁKADLO

Reif-Jeřábek-Folvarčný pro divadlo Bufet
délka představení: min
předváděcí akce
Podbízivé lákadlo je přesně tím, čím být se zdá. Nezastírá nic. Konečně je tu, nic než čirá zábava. Zhlédneš je a už se ho nezbavíš. A to je to, co chceš. „Hurá“, zakřičíš úlevně v ústrety zážitku.
A dál? Co tě čeká pak? Po shlédnutí? Tak pozor! Denně - strkáš hned z postele hlavu pod kohoutek, kikirikí, je tu nové ráno. A s mokrou kšticí staneš na prahu dneška. První na co myslíš? Podbízivé lákadlo!!! A kurde! No nic. Šamponem proti lupům vymýváš z vlasů půvabnou asistentku. Realita je tam venku, řekneš si, vykročím na ulici a hned na ně zapomenu. Ale ono se ti vrací v odlescích výkladních skříní a v pohledech spoluobčanů, v odrazech jejich pohledů, v odlescích. Je to všude. Nevíš, kam s očima. Pokusíš se je zastavit... My voči neberem, uzemní tě muž za pultem zastavárny. Dáš se na útěk, ale běžíš vstříc. Néééééééé! odtušíš. Nahlédneš. A pak se vzdáš. To je to, co jsem chtěl a teď to mám. A my máme tebe. Olízni mi prst, jímž v prsti jsem se porýpal.

Představení, které se vám pokusíme výhodně prodat, tak abyste si toho nevšimli.

Petr Reif - majitel pojízdného divadelního prostoru Autobuf a náčelník divadla Bufet, Tomáš Jeřábek - dlouhodobý pilíř divadla Vosto5, Jakub Folvarčný - provozovatel Divadla dobré kávy a mistr republiky ve Slam poetry.
premiéra: 29. říjen 2010, divadelní prostor „Autobuf“ pod hlavičkou divadla „Bufet“
podpora: Magistrát hl. m. Prahy, Ministerstvo kultury ČR