POD HLADINOU MOŘE / Dětské divadelní studio Alfred Junior

délka představení: 40 min
Tajemná cesta do vodní říše plné zvláštních tvorů a ještě zvláštnějších příběhů. / v češtině

Ponořte se s námi pod hladinu moře a vydejme se společně do krajiny podivuhodných příběhů. Nechte se zlákat písněmi slané mořské pěny a unášet tajemnými podmořskými proudy, které vás zavedou na nečekaná místa. Vodní říše ukrývá zvláštní tvory rozmanitých tvarů a barev, s nimiž zažijete fantastická, a někdy možná i nebezpečná dobrodružství. A snad se vám podaří i přesto všechno zůstat v suchu. I když... kdo ví?

Alfred Junior představuje svou celoroční tvorbu, jejímž tématem byl podmořský svět. Představení vzniklo, stejně jako v předešlých letech, rovnocennou autorskou tvůrčí spoluprací lektorů a dětí. Od října do června jsme se ponořili pod hladinu moře a tam pozorovali, tančili, promítali, hledali podmořské bytosti a jejich příběhy, experimentovali s výtvarnými obrazy a jejich proměnami. Na scéně nám tak ožili fantaskní rostliny, tajemné perlorodky a roztodivní tvorové.

Dětské divadelní studio Alfred Junior existuje v divadle Alfred ve dvoře od roku 2006. Věnuje se divadelní pedagogické činnosti s dětmi ve věku 6 - 12 let. Prostřednictvím technik autorského divadla probouzí a rozvíjí uměleckou představivost, skupinovou citlivost, prostorové vnímání stejně jako pohybovou a výtvarnou kreativitu. V závěru každého školního roku uvádí originální autorské představení, na němž děti spolu s lektory pracovali předešlých 8 měsíců.

Lektoři: Madla Koděrová, Dora Bouzková, Tereza Hradilková a Lukáš Bouzek

Účinkují: Dominika Šnejdarová, Matylda Hádek, Max Barger, Leonard Adamovič, Tonička Miškovská, Matylda Miškovská, Zach Andrle, Tobiáš Gůra, Marie Bouzková, František Bouzek, Petr Vrabec, Vratislav Vrabec, Medard Adamovič, Šimon Škába, Yaye Diene, Nathanael Průša, Jiří Kubíček, Artuš Passerin, Evelína Torvinen, johanka Svobodová, Dorota Gůrová, Kryštof Hamáček