OTEVŘENÁ DISKUZE S UMĚLCI PERFORMING V4 – BIENÁLE VEDENÁ KRITIKY KÖM

v angličtině
délka představení: 120 min
Diskuze se uskuteční za účasti pěti maďarských tanečních kritiček / kritiků, kteří budou pro blog bienále Performing V4 a blog Dance Script o uskutečněných představeních diskutovat a psát recenze. KÖM (Sebevzdělávací workshop kritiků) proběhne pod vedením dvou kritiček (Zita Sándor, Orsolya Bálint), které využijí své zkušenosti z minulých ročníků kritických workshopů (Dance Script Laboratory, MAKT, Talking Through V4+ sessions v rámci L1danceFest 2014), a které rovněž povedou otevřenou diskusi s umělci a auditoriem Performing V4 v Praze.

Otevřená diskuze je určena především pro zájemce o taneční kritiku a vstup je volný.

PERFORMING V4 – bienále
Bienální přehlídka vybraných rezidentů programu VARP-PA Mezinárodního visegrádského fondu se bude konat v Praze ve dnech 26.-28. února 2015.
Přehlídka VARP-PA rezidentů z oblasti múzických umění vznikla z iniciativy čtyř organizací: L1 Egyesület (Maďarsko), Nová síť o.s. (Česká republika), Art Stations Foundation (Polsko) and Truc sphérique, nezisková organizácia (Slovensko).

Smyslem této akce je vytvořit festival zaměřený na múzické umění, který se bude konat jednou za dva roky. Cílem festivalu je prezentovat vybrané umělce, jejichž práce byla podpořena v rámci Rezidenčního programu pro umělce ze zemí visegrádské čtyřky v oblasti múzických umění. (Visegrad Artistic Residency Program for Performing Arts)

Divadelní představení i doprovodný program bienále (debaty, výstavy a jiné události) vybírají odborníci z řad partnerských organizací. Obě části přehlídky mají vzdělávací charakter a jejich hlavním smyslem je snazší pochopení současných tendencí v oblasti múzických umění v zemích V4 a v regionu Střední a Východní Evropy veřejností i profesionály.

Web bienále: performingv4biennial.blogspot.hu