O LÁSCE ŠEPTAL TICHÝ MECH aneb máchovská pouť mezi záhonky

Botanická zahrada Praha
délka představení: min
Happening se uskuteční v areálu Botanické zahrady ve venkovní expozici, areál JIH, od 19.30. Vstupenky můžete koupit na místě.

Podvečerní magická procházka naplněná poezií, láskyplnými živými divadelními obrazy, hrou světel a romantikou májové přírody. Přijďte spočinout v zelené náruči botanické zahrady, napojit se na jarní tvůrčí inspiraci a zaposlouchat se do Máchova Máje a dalších básní. Nechte se přenést živými tanečními a výtvarnými instalacemi do jiné dimenze, oddejte se tvůrčímu vytržení za asistence umělců v přírodním ateliéru a skicujte tajemná zákoutí. Zkuste napsat neviditelné vzkazy přátelům či partnerovi nebo se oddejte hudební improvizaci. Večerní instalace ve venkovní expozici bude mít podobu oživlé výstavy, která nemá začátek ani konec, po které se můžete svobodně toulat a jako poutník Mácha vychutnávat jedinečnost tvůrčích i přírodních sil.

Živá zastavení na mechové máchovské procházce vytvořili: Jan Beneš, Michal Čagánek, Jitka Havlíčková, Tereza Lenerová-Hradílková, Šárka Havlíčková, Jakub Hybler, Milli Janatková, Petra Jančová, Roman Kárník, Howard Lotker, Cristina Maldonado, Anna Synková, Jitka Štecová, Kristýna Taubelová, Yuko Takahashi, Michael Vodenka, Jiří Zeman Sönmez, taneční skupina NANOHACH: Eliška Kašparová, Lea Švejdová, Marta Trpišovská), Jaroslav Kořán a další.
Za podpory: Pražské Botanické zahrady, O.s. Motus - produkce divadla Alfred ve dvoře, Institutu světelného designu a Společnosti poezie.