O ČERNÉ PANÍ / Tereza Říčanová

vhodné pro školy a školky
délka představení: 45 min
v češtině
Divadelní představení Terezy Říčanové vyrobené z krabice. (Hororové velice, vyrobené z krabice. ) Příběh nebohé dívky Amálky, která několikrát málem zahyne, za své bezchybné zapírání je pak spravedlivě zachráněna a zůstává úřadující královnou země.
Černobílá komická pohádka na motivy Černé paní J.Š.Kubina odhaluje nadčasová lidská trápení, se kterými se pak zatočí v kole a pustí je po větru.

Tereza Říčanová (1974) je autorka oblíbených knih Kozí knížka, Velikonoční knížka, Noemova archa a jiných. Absolvovala SUPŠ v Praze a VŠUP, obor ilustrace a grafika u prof. Jiřího Šalamouna. Od roku 1998 žije na statku v Mezné u Pelhřimova, kde se věnuje volné tvorbě, čtyřem dětem a hospodářství. V současné době učí na Střední umělecké škole grafické v Jihlavě. Je autorkou orientačních piktogramů v Městské knihovně v Praze. Patří ke kmenovým autorům nakladatelství Baobab. Její knihy získaly ocenění Nejkrásnější kniha ČR či Zlatá stuha. Obrazové album Noemova archa bylo nominováno na cenu Magnesia Litera.