NOC DIVADEL / Boca Loca Lab, Cristina Maldonado a Motus

délka představení: 450 min
jazykově bezbariérové
VSTUP ZDARMA. NELZE REZERVOVAT. Divadelní inscenace může mít intenzitu symfonické věty. Hudba pro představení vzniká i živě, na scéně, přímo před vašima očima. Soubor Boca Loca Lab uvádí Manželské minutky J. Adámka a kompozici Pochyby M. Nejtka. Live sound pak hraje významnou roli v inscenaci Cristiny Maldonado What She Does.

REZERVACE MÍST NA PŘEDSTAVENÍ CRISTINY MALDONADO A SOUBORU BOCA LOCA LAB NEJSOU MOŽNÉ - RÁDI VPUSTÍME AKTUÁLNĚ PŘÍTOMNÉ NÁVŠTĚVNÍKY AŽ DO NAPLNĚNÍ KAPACITY JEDNOTLIVÝCH SÁLŮ.

Cristina Maldonado vystupuje v malém sále. Jeho maximální kapacita je 25 míst.

Soubor Boca Loca Lab vystupuje ve velkém sále. Jeho maximální kapacita je 85 míst.

Program Noci divadel v Alfredu ve dvoře:

16.00: Cristina Maldonado / WHAT SHE DOES / 20-25 min.
17.00: prohlídka divadla s ředitelem Ewanem McLarenem
18.00: Cristina Maldonado / WHAT SHE DOES / 20-25 min.
19.30: Boca Loca Lab / POCHYBY, MANŽELSKÉ MINUTKY / 20-25 min.
20.00: Cristina Maldonado / WHAT SHE DOES / 20-25 min.
21.00: Boca Loca Lab / POCHYBY, MANŽELSKÉ MINUTKY / 20-25 min.
22.00: Cristina Maldonado / WHAT SHE DOES / 20-25 min.
23.00: Boca Loca Lab / POCHYBY, MANŽELSKÉ MINUTKY / 20-25 min.

---
What She Does reinterpretuje klasický snímek sovětské avantgardy Muž s kinoaparátem (1929, režie a scénář: Dziga Vertov, SSSR). Ten je považován za jedno ze zakladatelských děl, které učinilo dokumentární film autonomní disciplínou. Živé fyzické vstupy Cristiny Maldonado narušují a poškozují kompozici filmových scén. Vizuální intervence nachází svůj protějšek v živé zvukové improvizaci hudebníků Petra Vrby a Alexandra Losady.

Cristina Maldonado
mexická umělkyně, jejíž tvorba vychází z fyzického pohybu, který se výjimečným způsobem promítá do jejích vizuálních a konceptuálních experimentů s videem, zvukem, koláží a performancí. Sjednocuje experimentální divadlo, tanec, interaktivní umění, nová a stará média, jejími tématy jsou tělo, komunikace a intimita. Pracuje sama, nebo ve spolupráci s umělci z různých oborů.

Performance, vizuální intervence: Cristina Maldonado*
Live sound: Petr Vrba a Alexandre Losada
Produkce: Jedefrau.org
Fotografie: Ekaterina Frolenko
Web: www.cristinamaldonado.com

*Creadores con Trayectoria 2012-2014. Fondo Nacional para la Cultura y las Artes.
Secretaría de Relaciones Exteriores. Embajada de México en la República Checa.

Poděkování: National Fund for Arts and Culture (FONCA) a Jedefrau.org (s podporou MKČR a hlavního města Praha).

---
Pochyby, Manželské minutky
Boca loca znamená španělsky bláznivá ústa. Podstatou všeho, co zazní, je hra se slovy a zvuky. S rytmem, zpěvem, polozpěvem, mluvou a polomluvou. Přímo pro skupinu Boca Loca Lab napsali své „mluvené partitury“ Michal Nejtek (skladatel a pianista s přesahem k jazzu a rocku, spolupracující např. s Plastic People Of The Universe, člen jazzové formace Limbo) a zakladatel skupiny Jiří Adámek.

Divadelní skupinu Boca Loca Lab založil v roce 2007 režisér a autor Jiří Adámek. Smyslem je realizace scénických forem, které v sobě propojují divadelní a hudební postupy. K výrazným rysům patří hudebně komponovaná struktura, minimalistické herectví a hra s jazykem. Skupina Boca Loca Lab obdržela řadu českých i zahraničních ocenění. Inscenace Tiká tiká politika získala Cenu za originální divadelní tvar (festival Kontakt v Toruni, 2009) a Cenu mezinárodní soutěže Music Theatre Now! (hudební sekce německé ITI, Berlín, 2008). Projekt Evropané získal Cenu pro nejlepšího mladého režiséra na festivalu MESS Sarajevo (2012). Jiří Adámek získal mimo jiné Poctu festivalu …next wave/příští vlna… v kategorii Osobnost roku (2007) za realizaci několika hudebně-scénických kompozic a experimentálních projektů vokální performance i za teoretickou reflexi nových forem znělosti. V divadle Alfred ve dvoře vznikl první projekt skupiny Boca Loca Lab Tiká tiká politika (2006), a inscenace Řekni něco (2013).

Autoři skladeb: Michal Nejtek a Jiří Adámek
Účinkují: Vendula Holičková, Pavol Smolárik, Daniel Šváb
Web: www.jedefrau.org/boca-loca-lab