NA VĚTVI!

Décalages - Divadlo v pohybu
délka představení: 60 min
Divadlo. Cirkus. Hudba.
Představení pro dva herce – akrobaty a jednoho hudebníka.

Nemáme pravdu, to je evidentní, ale konečně, až ji mít budeme (jestli ji máme), zdalipak nepocítíme, že je tu cosi nad pravdou ? Cosi nad pravdou, což je pravda sama. A až budeme mít toto cosi (jestli ji máme), zdalipak nepocítíme, že je tu cosi nad tímto cosi? A tak dále. (Norge)

Abychom si mohli říci, že je konec, musíme spolu ještě mluvit a cítit k sobě alespoň nějakou náklonnost.
Abychom nalezli pravdu, tu pravou pravdu, je třeba jít za svými touhami.
Abychom se mohli obnažit, je třeba se vysvléci.

Na Větvi! je divadelně cirkusové představení s prvky koncertu a kabaretu, jež nás neustále provází mezi „užaslými“ tragickými a komickými hrdiny, klauny ovládanými posedlostmi a šílenstvím, které dává průchod jejich mluvě i jejich jednání. Překypují takovými silami a takovým elánem, až je to může porazit a oni nás vtahují do svých extází a vírů.
A zůstáváme užaslí stejně jako oni!


Décalages – Divadlo v pohybu
Česko - francouzský divadelní soubor založili Seiline Vallée a Salvi Salvatore v roce 2007.
Oba umělci se setkali v rámci svého angažmá v Divadle Continuo, jehož byli několik let nedílnou součástí. Jejich nejvýraznějším projektem v rámci tohoto souboru se stala diváky vysoko ceněná inscenace „Letokruhy".
Jejich divadelní výraz vychází z principů nového cirkusu a pracuje s prvky fyzického, pouličního, loutkového i klasického divadla.
Snahou souboru je tvořit inscenace, vycházející ze skutečného života a konkrétních situací. Výsledkem divadelní transpozice je poetický vizuální jazyk na rozhraní vzdušné akrobacie, tance, scénografie a činohry.
V práci souboru, jenž svá představení prezentoval v mnoha evropských zemích, hraje významnou roli prolínání žánrů a kultur.

Předchozí představení: Posedlost (režie: Irina Andreeva), TaBalada (režijní a dramaturgická spolupráce: Zoja Mikotová) a Bez Země (režie: Véronic Joly)

Pierre Nadaud
Francouzský filosof, klaun, tanečník, režisér, choreograf a pedagog, který u nás žije a pracuje od roku 1997. V současné době vede ateliér klaunské, scénické a filmové tvorby na brněnské DIFA-JAMU a zároveň je vedoucím tvůrčí skupiny Mamacallas. Na festivalu KoresponDance uvedl nedávno svoje nové představení „Lid beze jména“.

David Synák
Multiinstrumentalista, performer a zakládající člen skupiny Čankišou, David působil mimo jiné v divadle Husa na Provázku, v divadle Continuo a jako člen performeské skupiny V.O.S.A., která prezentovala českou kulturu v rámci doprovodného programu na světové výstavě Expo 2010 v Šanghaji.

Norge
Jako východisko inscenace Décalages posloužila poezie belgického frankofonního básníka Norge (1898-1990). Pod rouškou jednoduchého, přístupného a někdy až dětinského jazyka a všudypřítomného humoru skrývá Norgeova poezie skutečný metafyzický rozměr. Nezařaditelný básník, ohromený vlastní existencí, se nepřestává udivovat „jak jen mohu být člověkem?“ Jeho poezie svádí dohromady konkrétní a metafyzické, smyslnost a krutost, pravdu a nedůvěřivost, přízemní choutky i touhu po nekonečnu. Jeho nadšení z rozmanitosti života ve všech jeho podobách mu umožňuje pojednávat se stejným zaujetím o hvězdách stejně jako o žížale.
Představení podpořili: Ministerstvo kultury ČR, Hlavní město Praha, Nadace Život umělce a SE.S.TA.

Premiéra: 14.11.2011

A. Dobrovodský Petr Kačírek Petr Kačírek A. Dobrovodský S. Soukup S. Soukup Petr Kačírek S. Soukup Petr Kačírek