MOVED: HAMU/JAMU

délka představení: min
jazykově bezbariérové
Platforma MOVED je přehlídkou, setkáním a výměnou mladých tvůrců a studentů z Katedry nonverbálního divadla v Praze a Ateliéru fyzického divadla v Brně. Vznikla jako impuls pro propojování a sdílení názorů a tvůrčích postupů a pro reflexi role umělce ve společnosti se zameřením na fyzické a komediální divadlo v českém a mezinárodním kontextu.

Vstupenky platí na všechna představení v rámci jednoho dne.

Juraj Mitro/ Cesta kolem mého pokoje

"Má tvar čtverce, který vychází na 36 kroků po obvodě. Má cesta jich však bude obsahovat víc, protože já jím procházím často podélně ze strany na stranu nebo i diagonálně, ba i křížem-krážem bez sledování jakéhokoliv pravidla nebo metody."

Autor tejto inscenácie Juraj Mitro sa pri tvorbe inšpiroval rovnomennou novelou Le Voyage autour de ma chambre, ktorú počas 42 dňového domáceho väzenia napísal v roku 1794 francúzsky vojak a aristokrat Xavier de Maistre, ktorý sa inšpiroval románom Sentimentálna cesta Francúzskom a Talianskom Laurenca Sterna, ktorý sa inšpiroval Dômyselným rytierom Donom Quijotom de la Mancha Miguela de Cervantesa y Saavedry, ktorý sa inšpiroval Božskou komédiou Danteho Alighieriho, ktorý sa inšpiroval Summou Theologicou Tomáša Akvinského, ktorý sa inšpiroval Písmom Svätým, ktoré sa inšpirovalo židovskou históriou, mytológiou a životom Ježíša Nazaretského. Toto predstavenie teda preukázateľne čerpá zo samotných koreňov ľudskej tvorivosti.

Juraj Mitro (performer, režie, dramaturgie)
Dalibor Buš (coach)
Andrea Dudková (scénografie)
Jan Tranta (light design)
Jaro Viňarský (mentor)
Tomáš Vtípil (hudba)

premiéra: 28.3. 2019, Studio Marta

Daniel Kvašňovský/ Nivó

Mnoho sil stálo člověka vypořádat se s rozlehlostí, lákavostí a nebezpečím vzdušného prostoru. Odpoutat se od země znamená zpřetrhat pouta. Ovládnout svoji vlastní fascinaci výškou tak, aby nevedla k záhubě. Hledět do budoucnosti... Do jaké míry je to bezpečné? A má to vůbec být bezpečné? Která pouta zpřetrhat? Co všechno obětovat přeludu, vizi?

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=RjoewhRiWcA

Performer: Daniel Kvašňovský
Coach: Stéphanie N'Duhirahe
Dramaturgie: Karolina Ondrová
Scénografie: Daniel Kvašňovský
Light design: Jan Tranta
Hudba: Hana Foss
Produkce: Alžběta Konečná

premiéra: 28.3. 2019, Studio Marta

Projekt podpořili CIRQUEON, Decadance Brno a KD Mlejn

Matouš Adam/ S-hitmaker

Vylučování je proces, kterým organismus separuje odpadní produkty ze svého těla. Vedle urinace a defekace je další významnou vylučovací cestou pocení, ale i slzy podle okolností z těla odvádějí některé zplodiny metabolismu. A taky sliny a hlen.

Matouš Adam (performer)
Olívia Fantúrová (režie)
Lenka Dobrovolná (dramaturgie)
Jakub Růžička (scénografie)
Matouš Ondra (hudba)
Klára Staňková (produkce)

premiéra: 25.2.2019, BURANTEATR

Všechna tato představení vznikla na půdě Ateliéru fyzického divadla Divadelní fakulty JAMU v Brně.

www.physicaltheatreschool.jamu.cz