MONOLOG S KUFREM / Gerasim Dichliev

délka představení: 60 min
režie, hraje: Gerasim Dichliev
Představení vypráví o časech jednoho putování a o putování v čase. O tom, proč se někdy rozhodneme přestěhovat celý svůj život několik tisíc kilometrů na západ nebo desítky let na východ. O vzpomínkách, z kterých se staly úsměvy na starých fotkách, o oplakaných snech, ale také o nadějích, zklamání, o osudu příjezdu a nemožnosti návratu.

„Přijel jsem do Francie v roce 1993 v jedné z prvních vln emigrantů ze zemí bývalého východního bloku. Vybral jsem si Paříž kvůli pantomimě a velkému francouzskému mimovi Marcelu Marceau, na jehož škole jsem o tři roky později absolvoval. Zůstal jsem ve Francii, abych pracoval jako… mim.“ Gerasim Dichliev

Gerasim navštíví Českou republiku v rámci evropského turné, během kterého na kole navštíví 34 evropských měst, kde odehraje 34 představení a to vše ve 34 dnech.

Během pěti zářijových dní (12.-16.9.2014), které stráví Gerasim v České republice, ujede na kole zhruba 450 km a odehraje své představení v pěti českých městech: Plzni, Praze, Kutné Hoře, Novém Městě na Moravě a Brně.
Hlavním organizátorem projektu v ČR je Bulharský kulturní institut v Praze.

Záštitu nad představení převzalo Velvyslanectví Bulharské republiky v ČR.


Partnery projektu jsou:

Alliance française de Brno, Alliance française de Plzeň,Auto*Mat, Brno na kole, Divadlo Bolka Polívky, EU – EHMK, Eurocentrum Plzeň, Europe Direct Plzeň, Francouzský institut, Johan centrum, Kutná Hora, Letní Letná, Městské Tylovo divadlo v Kutné Hoře, Ministerstvo kultury ČR, Motus, produkce divadla Alfred ve dvoře, Novoměstská kulturní zařízení, Plzeň EHMK 2015, Plzeňský kraj, Techmania Science Center, Tiskárna Stuare

Foto: Maria Cosatto Foto: Maria Cosatto Foto: Maria Cosatto Foto: Maria Cosatto Foto: Maria Cosatto Foto: Maria Cosatto