MEZILIDI

D.I.S. Harmonie
délka představení: 60 min
Spirituálně bezbariérová performance
dramaturgická a režijní spolupráce: Michal Hába, Dora Bouzková
hudba: Kryštof Koenigsmark
kostýmy: Kristýna Záveská
light design: František Fabián
performeři a spolutvůrci: Josef Rosen, Lukáš Bouzek, Martin Sedláček, Markéta Dvořáková, Marie Švestková
pohybová spolupráce: Rostislav Novák
produkce: Milena Fabiánová
scéna: Martin Šárovec
scénografická spolupráce: Šárka Havlíčková
Autorská inscenace zkoumá hranice mezi vírou a důvěřivostí, hranice mezi duchovním učením a povrchní manipulací.

Stavebním materiálem celovečerní spirituální onanie jsou osobní prožitky herců, kteří půl roku intenzivně navštěvovali různé transcendentní a duchovní kurzy a jako houby dychtivě nasávali podněty a sbírali semínka vedoucí k osvícení, zlepšení vibrací, probuzení vnitřní bytosti a přechodu na vyšší úroveň bytí. Teď přišel čas tyto duchovnem nasáklé houby vyždímat na naše materiální ega. Představení citlivě reaguje na úroveň karmy diváků v sále a tak volí pokaždé lehce jinou formu předání definitivní pravdy. K vytvoření nejpravdivějších vibrací dopomáhají živí výtvarníci a hudebníci.

„Na jemnohmotné úrovni se představení zásadně dotýká spirituální integrity nás všech. Pro neduchovního diváka je podmínkou dočasně rozpustit své materiálně založené Já v lásce a přijetí. Představení Mezilidi nabízí nový životní směr, novou zkušenost s realitou, která při poctivém praktikování vede k splynutí na všech úrovních bytí. Je však také příběhem; osobní zpovědí mladého Daniela, který hledá, marně tápe v těžké životní situaci. Naštěstí se setká s osvícenými lidmi, kteří následují cestu světla. Tak jeho život čeká změna karmických rozměrů. Dokáže to i vy?“ (Schmatraaní Shahaaní - duchovní guru, přímý žák VI. patriarchy mistra Ač Bhaganevy).

Divadlo D.I.S.HARMONIE je nezávislé seskupení studentů DAMU, které má za sebou více než sto improvizačních představení, z nichž každé je premiérou i derniérou zároveň.
Premiéra: 21. dubna 2010 v divadle Alfred ve dvoře

Podpořili: APU-AD o.s, CENTRUM SÁMOVKA provozuje o.s.VHLED, IMPROPACT, MOTUS o.s- produkce divadla Alfréd ve dvoře

Disharmonie web