Malý pán / Divadlo b

vhodné pro školy a školky
délka představení: 40 min
v češtině
Věková kategorie minimálně 3 roky a starší

Představení na motivy stejnojmenného filmu. Stejně jako Malý pán možná zjistíte, že když vám něco schází, najdete to po dlouhém trmácení se světem a vleklých bojích s obludami docela blízko. Vlastně za rohem. Za nejbližším rohem. Tady.
VAROVÁNÍ: Kdyby se vám loutky zdály povědomé, asi jste byli v kině...


Bývalí a současní členové divadla Buchty a loutky a jejich přátelé nedávno založili Divadlo b. Ve své tvorbě se věnují zejména divadlu pro děti. Zabývali se jím posledních 25 let a načerpali dostatek zkušeností, které nyní mohou využít. V nedávné době měli premiéru loutkového celovečerního filmu Malý Pán, který můžete vidět v kinech. Na jeho základě vznikla loutková divadelní pohádka Malý pán. Inspirovali se jak filmem, jehož je Radek Beran režisérem a René Krupanský loutku Malého pána vodí, tak knihou Velká cesta malého pána od autorů Lenky Uhlířové a Jiřího Stacha, která byla předlohou pro tento film.

Divadlo b vystupovalo na mnoha místech a festivalech - jak v ČR (Letní Letná, Mateřinka Liberec, Ašlerky, Divadlo evropských regionů, VyšeHrátky, Dejvické divadlo, Nová scéna Národního divadla), tak v zahraničí (Kwidzin POLSKO, Malacky SLOVENSKO, Ubergange RAKOUSKO apod.)

hrají: René Krupanský a Radek Beran

https://www.divadlob.cz

Podpořili/ poděkování: hlavní město Praha