LE POIDS DU VIDE / Compagnie des Pieds Perchés

nový cirkus
délka představení: 45 min
jazykově bezbariérové
externí umělecký konzultant: Maxime Pythoud
režie: Compagnie des Pieds Perchés
světla: Vlado Veleta
účinkují: Stéphanie N’Duhirahe, Morgane Widmer
V prostoru od země až po strop zaplněném lany, kde jediným spojencem je prázdno, si dvě ženy pohrávají s rozpory mezi tím,
co člověk je, co se zdá být a co si být přeje.

Pomyslnou červenou linkou vinoucí se představením je padesátimetrové lano.
Účinkujícími dvě ženy, Morgane a Stéphanie, zcela protikladné a přesto vzájemně propojené, které se baví svými odlišnostmi.
A samotné představení se snaží zachytit obyčejné okamžiky ze života - ty, které mohou vyjádřit úplně vše, stejně, jako neznamenat vůbec nic.

Compagnie des Pieds Perchés
Dvoučlenná skupina působící ve Švýcarsku, Francii a České republice představuje v našem prostředí pozvolna čím dál tím známější umělecký žánr „nový cirkus”. Zákládajícími i základními členy skupiny jsou Stéphanie N’Duhirahe a Morgane Widmer. Přáním obou umělkyň je vytvářet zábavná a vzrušující cirkusová představení, která budou srozumitelná a přístupná jakémukoliv druhu publika.

Stéphanie a Morgane se znají od „pradávna“- k cirkusovému umění se obě dostaly už v dětství, ve Švýcarsku. Tam se seznámily hlavně
s lanem, které se později stalo jejich vůbec nejoblíbenějším výrazovým prostředkem. Následovalo období, kdy se jejich cesty dočasně rozešly. Zatímco Stéphanie vystudovala l’École Supérieure des Beaux-Arts
v Ženevě a l'École de Cirque de Québec v Kanadě, Morgane absolvovala
l'École Supérieure des Arts du Cirque (ESAC) v Bruselu.

Po zakončení studií v říjnu 2009 měly jak Stéphanie, tak Morgane, chuť vytvořit nějakou jednoduchou a přitom zábavnou performanci
s potenciálem oslovit široké divácké publikum. Z tohoto podnětu tak vznikla Compagnie des Pieds Perchés a jejich první představení „Foutaise“, na kterém coby režisérka spolupracovala Julie Burnier.

Veřejnosti bylo prvně představeno v únoru 2010 v pražském Cirqueonu a následně bylo prezentováno na řadě zahraničních festivalů, mj. např. v Kanadě či Itálii. V České republice bylo představení k vidění např.
v Trutnově v rámci festivalu Cirk'UFF, či v Praze na festivalu Letní Letná, v Divadle Alfred ve dvoře nebo v Klubu Mlejn.

V roce 2013 Stéphanie a Morgane vytvořily své druhé představení
„Le poids du vide". Poprvé byla tato „pouliční show“ uvedena v červnu
v rámci festivalu Cirk'UFF. Představení, které se odehraje 5.10.
v divadle Alfred ve dvoře bude premiérou “sálové” verze.

Další představení skupiny:
Foutaise

Web skupiny:
www.ciepiedsperches.com

Premiéra:
31.05.2013 v Trutnově v rámci festivalu Cirk’UFF.
Podpořili:
Cirqueon, Klub Mlejn

Poděkování:
Představení v divadle Alfred ve dvoře je realizováno za podpory Švýcarského velvyslanectví v Praze a firmy Alpiq.