Lázně / vi.TVOR

Nonverbální inscenace z lázeňského prostředí
délka představení: 50 min
jazykově bezbariérové
Atmosféricky - obrazotvorné představení beze slov z lázeňského světa. Úsměvná kulturně zážitková procedura s autentickou hudbou. Co dělají sestřičky v lázních o poledních pauzách? Jaký je jejich elixír na věčné mládí?
 Voda, vůně lázeňských oplatek, chlebíčky a štamprlata z pramene lásky na zdraví!

Nonverbální inscenace z lázeňského prostředí, pracující s autentickým scénografickým materiálem. Inspirací pro tvůrce byly vlastní zkušenosti Alžběty Vitvarové z práce v lázeňském prostředí, ale především celoživotní pracovní kariéra její babičky. Dále divadelní výzkum lázeňského prostředí, při kterém tvůrčí tým absolvoval výjezd do lázní Jeseník a Třeboň. Inscenace s živou dechovou hudbou lehce evokující poetiku filmů Československé nové vlny šedesátých let.

Přijďte načerpat zdraví a vitalitu. Celková procedura v představení Lázně!

“Už námět samotný skrývá velký potenciál právě přes schopnost vyvolat v divákovi pocit veřejné intimity, se kterým má téměř každý, kdo šel někdy na masáž, nebo třeba jen k doktorovi, nějakou osobní zkušenost. Nejde ani tak o příběh, jako o snahu zachytit divadlem určité prostředí se všemi jeho rutinami (skládání ručníků, uhlazování prostěradel, vytíráním), událostmi (ozdravné kůry, milostná vzplanutí) a vlastně i zvrácenostmi schovávajícími se za usměvavými obličeji zaměstnanců.”

Ema Šlechtová, Loutkář, 2.6.2018


Tvůrčí tým:
Námět: Alžběta Vitvarová
Koncept, režie, scénografie: Alžběta Vitvarová, René Vitvar
Hrají: Lukáš Bouzek/Štěpán Lustyk, Maryana Kozak, Barbora Bočková
Hudba: Jan Červenka, Matěj Vošický, Šimon Janák/Eva Přívozníková

Inscenace vznikla jako bakalářská práce Alžběty Vitvarové na KALD DAMU 2018 ve spolupráci se spolkem Zákulisí z.s. (Venuše ve Švehlovce).

Podpořili: DAMU, Nadace Život umělce a Priessnitzovy léčebné lázně a.s.