KOUPELNY PART II: KRÁSA, MILD VERZE Rybařvoucí o.s.

Jedinečná, tentokráte čistě jevištní, podívaná do jiných světů
Koupelna je místo spjaté s očistou a zkrášlováním těla. Autoři představení Koupelny part II: Krása vychází z fascinace leckdy absurdním světem iluzí kosmetického průmyslu. Specifická estetika kosmetických výrobků je inspiruje ke hře, ve které transformují objekty denní potřeby a dávají jim nový tvar a jiný význam. Vytváří tak surreálný svět originálních výtvarných vizí, kde se krása zjevuje v mnoha podobách a návody na obalech šamponů a kosmetických kapesníčků se dají luštit na tisíce různých způsobů.

Inscenace Koupelny part II: Krása vychází z řady výtvarně-divadelních performancí v koupelnách soukromých bytů
v Čechách a ve Francii, které vznikly v letech 2009-2011. Výsledky těchto experimentů autoři nyní dále rozvíjí i mimo prostory koupelen. Prvním pokusem byla inscenace Koupelny part I: Mýdlo zabývající tématem intimity v rámci divadelního prostoru. V druhém díle Koupelen se Rybařvoucí vydává objevovat nové přístupy.

Skupina Rybařvoucí vznikla v roce 2009. Je složená převážně
ze scénografů, kteří postupují cestou kolektivní tvorby s důrazem
na vizuální složku, práci s materiálem, performance a stylizaci výsledného tvaru představení. Stěžejní aktivitou skupiny je projekt "Koupelny" v České republice a ve Francii.V současné době pořádá také festival alternativní hudby Listopadové kozelce (Praha – Litomyšl), a sympozium hudby a land artu podél vlakové trati nazvaný „Lokálka“ (Vysoké Mýto – Litomyšl).

Představení je součástí rezidenčního programu o.s. Motus produkce divadla Alfred ve dvoře v roce 2013.
Podpořili:
firma Botanicus, Melitrade, Jika koupelny, velkoobchod drogerie Lebeda & Janeček a VELVET International, s.r.o.