KDOŽ SÚ BOŽÍ BOJOVNÍCI? / Handa Gote Research & Development

Zbraň každému rozumnému člověku.
délka představení: 40 min
jazykově bezbariérové
Volný jevištní styl na téma white suprematismus, postkolonialismus a včerejší vize budoucnosti. Deklarace práv člověka a občana. Divinace. Lingua Franca. Entertainment. Strange sounds. Liberté, égalité, fraternité. Europäische Werte. MTV.

Představení je součástí festivalu vs. Interpretation a je sice zdarma, ale s nutnou předchozí rezervací na e-mailu vstupenky@agosto-foundation.org. Omlouváme se, ale místa na tuto akci nelze rezervovat na webu Alfreda ve dvoře. Děkujeme za pochopení.

Freestyle performance
Freestyle se, stejně jako improvizace, nezkouší. Užíváním výrazu freestyle se snažíme vyhnout slovu improvizace, které do jevištních disciplín často vnáší soutěživost a touhu po "mistrovství", jichž se chceme v divadle vyvarovat. Freestyle je improvizace, ovšem připravená, nebo chcete-li: instantní kompozice. Všechny části a patterny jsou připraveny, způsob jejich propojení ale zůstává otevřený. Ve slově freestyle se tak pojí porozumění shromážděnému materiálu, způsob jeho artikulace i možnost, díky níž zůstane co nejdéle "v syrovém stavu".

Účinkují: Robert Smolík, Veronika Švábová, Jan Dörner, Tomáš Procházka, Pasi Mäkelä, Jonáš Svatoš, Georgij Bagdasarov, Leoš Kropáček.

Handa Gote Research & Development se věnuje experimentování s dramaturgií, začleňování nedivadelních prvků do své práce a vývojem vlastního pojetí post-dramatického a post-spektakulárního divadla. Dlouhodobě se inspiruje vědou a technikou. Skupina provádí kontinuální výzkum divadelní řeči, laboratorní práci v oboru zvukového a světelného designu, při současném zpochybňování výše zmíněných disciplín.

Web: www.handagote.com