Istanbul / Tereza Říčanová

vhodné pro školy a školky
délka představení: 35 min
v češtině
Svéhlavá, energická, jedinečná malířka, spisovatelka a divadelnice Tereza Říčanová vás provede orientálním Istanbulem a novou knížkou, kterou o tomto městě napsala. Istanbul je podivuhodné město, kde se kříží kultury východu a západu, kde slunce ozařuje bohaté architektonické skvosty a hlavy mnoha lidí odlišného původu či životního názoru. A Tereza Říčanová je nápaditý i laskavý průvodce: u jejího vyprávění můžete kreslit, jak si představujete mešitu uvnitř, kočičí domky, obyvatele Istanbulu, bílé plachetnice nebo proplouvající válečné lodě. U jejího vyprávění můžete sami vyprávět. Zažijete něco mezi divadlem, vyprávěním, dílnou – a ještě dlouho se vám o tom bude zdát.
Kniha To je Istanbul je dalším pokračováním slavné řady obrazových průvodců po městech, zemích a místech světa pro děti od Miroslava Šaška s názvy To je…, které vydává nakladatelství Baobab. Přijďte se podívat, přijďte si poslechnout, přijďte si zkusit – co všechno je Istanbul!

Autorské čtení s výtvarnou dílnou (vztah textu a ilustrace, historie a geografie a jiné vztahy).

Tereza Říčanová (1974) je autorka oblíbených knih Kozí knížka, Velikonoční knížka, Noemova archa a jiných. Absolvovala SUPŠ v Praze a VŠUP, obor ilustrace a grafika u prof. Jiřího Šalamouna. Od roku 1998 žije na statku v Mezné u Pelhřimova, kde se věnuje volné tvorbě, čtyřem dětem a hospodářství. V současné době učí na Střední umělecké škole grafické v Jihlavě. Je autorkou orientačních piktogramů v Městské knihovně v Praze. Patří ke kmenovým autorům nakladatelství Baobab. Její knihy získaly ocenění Nejkrásnější kniha ČR či Zlatá stuha. Obrazové album Noemova archa bylo nominováno na cenu Magnesia Litera.