iOtesánek / Divadlo b

vhodné pro školy a školky
délka představení: 40 min
v češtině
Představení pro děti od tří let o známém nenasytovi. Na motivy klasické pohádky, jen Otesánek je trošku...jiný. Je to totiž robot. Zpočátku roztomilý pomocník v domácnosti, postupem času ale...
Hraje se s originálními dřevěnými marionetami, zvukovými efekty a nadhledem.

Hrají: René Krupanský, Radek Beran
Scénář: Tomáš Procházka a Divadlo b
Výprava a loutky : Robert Smolík
Hudba: René Krupanský
Režie: Divadlo b

Bývalí a současní členové divadla Buchty a loutky a jejich přátelé nedávno založili Divadlo b. Ve své tvorbě se věnují zejména divadlu pro děti. Zabývali se jím posledních 25 let a tak mají dostatek zkušeností, které nyní mohou využít. V nedávné době měli premiéru loutkového celovečerního filmu Malý Pán, který můžete vidět v kinech. Na jeho základě vznikla loutková divadelní pohádka Malý pán. Inspirovali se jak filmem, jehož je Radek Beran režisérem a René Krupanský loutku Malého pána vodí, tak knihou Velká cesta malého pána od autorů Lenky Uhlířové a Jiřího Stacha, která jim byla předlohou pro tento film.
Divadlo za vystupovalo na mnoha místech a festivalech jak v ČR (Letní Letná, Mateřinka Liberec, Ašlerky, Divadlo evropských regionů, VyšeHrátky, Dejvické divadlo, Nová scéna Národního divadla) tak v zahraničí (Kwidzin POLSKO, Malacky SLOVENSKO, Ubergange RAKOUSKO apod.)

https://www.divadlob.cz

Podpořili/ poděkování: hlavní město Praha