INTERRUPTOR / The Stranger Gets a Gift Service

Vizuální dialog. Performance pro 1 diváka
délka představení: 45 min
jazykově bezbariérové
Představení pro jednoho diváka (45 min) nebo děti s rodiči (25 min).

12H–14.30 (začátek každou půlhodinu) / pro děti s rodiči; vstupné 100 Kč za skupinu

16H–21H (začátek každou hodinu) / pro jednoho diváka; vstupné 200/100 Kč

OMLOUVÁME SE ZA KOMPLIKACE, ALE VSTUPENKY NA TUTO AKCI NELZE REZERVOVAT NA WEBU ALFREDA VE DVOŘE. Vstupenku a čas představení si můžete zarezervovat na: bit.ly/interruptor15

Na prosincový Mikulášský víkend se do Alfreda ve dvoře vrací Interruptor nejen pro dospělé, ale i ve speciální odpolední verzi pro děti s rodiči. Přijďte si zažít živé umění spolu s rodinou.

Performance vytvářející virtuální prostředí, které narušuje naši běžnou představu dialogu, získanou z každodenního života a nabízí alternativní možnost vizuální konverzace.

Do jaké míry je virtuální komunikace schopna postihovat a odrážet to, co chceme vyjádřit či předat? Jakou roli hrají virtuální prostředky v našich rozhovorech?

Interruptor je vizuální zařízení, které se snaží o dočasné opuštění způsobů, jakými člověk běžně vnímá prostor a čas, ale také o narušení hranice mezi vlastním „Já“ a „Já“ někoho jiného. Uživatel může odhodit zaběhlé každodenní způsoby komunikace a prostřednictvím různých předmětů a obrazů objevit svůj vlastní způsob dialogu.

„Jste-li připraveni aktivovat tento přístroj, vložte prosím ruce do osvětleného prostoru.”

Teaser představení: vimeo.com/85027961

„The Stranger Gets a Gift Service“
je projekt, který zkoumá, zda umění může být službou. Návštěvník, cizinec či prostě uživatel se prostřednictvím různých nástrojů, které v rámci performancí/instalací dostává k libovolnému nakládání, spolupodílí na jedinečném představení.

Zájemce o "službu" si vybere instalaci a rezervuje čas, který mu nejlépe vyhovuje. Je žádoucí, aby na místo určení dorazil o 10 minut dříve, a mohl se tak seznámit s krátkým „manuálem“.

Podle mě je umění něco, co je zcela nezbytné pro každého člověka. Stejně, jako si říkáme: „Potřebuju se ostříhat“ nebo „Musím si vyměnit pas“, je možné si říkat: „Potřebuji se nechat dojmout“ nebo „je třeba, abych se podívala na něco smysluplného, poetického.“
Cristina Maldonado

Autor: Cristina Maldonado
Účinkují: Cristina Maldonado nebo Gangaanai Ganbaatar
Výzkumná podpora: Joao Fiadeiro, Fernanda Eugenio (AND LAB)
Poděkování: Daniel Pizamiglio (AND LAB
Produkce: Jedefrau.org
Podpora: STANDING residency of AND LAB, Atelier Real, Lisbon. Grant Creadores con Trayectoria 2012-2014 FONCA, Mexico, Motus, produkce divadla Alfred ve dvoře (rezidenční program 2013).


Cristina Maldonado, je mexická umělkyně a umělecká vedoucí projektu The Stranger Gets a Gift Service. Její tvorba vychází z fyzického pohybu, který se zajímavým způsobem promítá do vizuálních a konceptuálních experimentů s videem, zvukem, koláží a performancí. Maldonado hledá vztahy mezi experimentálním divadlem, tancem, interaktivním uměním, novými i starými médii. Jejími tématy jsou tělo, komunikace a intimita. Vytváří experimentální „konstrukce” propojující objekty, videa i živé jednání. Pracuje samostatně nebo ve spolupráci s umělci z různých oborů. Vystupovala v Mexiku, v Evropě, v New Yorku a v Montrealu. Od roku 2003 režírovala řadu divadelních projektů v České republice.
whatcristinadoes.wordpress.com
thestrangergetsagift.tumblr.com