INÉ RÁNO

Taneční román
délka představení: min
jazykově bezbariérové
... spící, možná zaspala ve studeném brnění tohoto rána... Taneční román o životě čtyř žen. Tanec se odehrává v prostoru odkazujícím na bojová umění, který svou atmosférou připomíná japonské divadlo Nó. Tváře se objevují jako masky. Tanečníci hledají pravdivé gesto. Bleskurychlý pohyb střídá sošná nehybnost. Je válečná noc. Noc, která mnohému naučí, než přijde nový den.

Pierrovi Nadaudovi se podařilo stvořit tajemnou, dokonce přímo lehce strašidelnou a zlověstnou atmosféru. Svůj nemalý podíl na tom má hudba, která jen místy a decentně dotváří náladu situací, a především světelný design intimní povahy, odkrývající většinou jen to nutné v souladu s načasováním pohybu. Tanečníci prokázali velkou dávku potenciálu, dílo tohoto druhu vyžaduje nepředstavitelné vnitřní soustředění.
Iné ráno dokáže vyvolat napětí, od kterého se po celou dobu nedá odpoutat.
Daniela Zilvarová / Taneční aktuality

Štúdio tanca je profesionální taneční divadlo, které působí od roku 1998 v Banské Bystrici. Divákům nabízí původní produkce současného slovenského tance, podporuje nekonvenční slovenské tvůrce. Za dobu své existence uvedlo v premiéře přes dvacet celovečerních projektů. Spolupracuje s řadou současných slovenských umělců i zahraničními hosty, často účinkuje na domácích scénách i prestižních mezinárodních festivalech (Česko, Polsko, Maďarsko, Bosna a Hercegovina, Rusko, Německo, Itálie, Egypt, Japonsko, Belgie, Indie).
Pierre Nadaud – tanečník, choreograf, pedagog. Pochází z francouzského Dijonu, studoval v Lyonu a v Paříži, absolvoval Katedru nonverbálního a komediálního divadla na pražské HAMU. Je vedoucím Ateliéru klaunské scénické a filmové tvorby na JAMU v Brně. Spolupracoval s mnoha významnými osobnostmi současného tance, například s Lizzy Le Quesne, s Karine Ponties či s Paco Decinou.
Partner: Slovenský inštitút
Poděkování: Vladimír Valovič, Ingrid Hohošová
Podpořilo Mesto Banská Bystrica

Slovenský Inštitůt

Slovensko-český Klub