HANUMAN ADDICTION CYCLE / Yellow Buoy

světová premiéra
délka představení: 50 min
Stejně tak jako Hanuman, hinduistický opičí král, dokáže svou nezkrotnou sílu obrátit a ztratit se v opojení poblouznění, je i vratká spojitost mezi žádostivostí nezkrocené mysli a návykovým chováním. Začarovaný kruh nezvladatelných emocí, sebeklamných přesvědčení, velkých tužeb a strachů z utrpení viny je téma představení spolku Yellow Buoy zabývající se zrádností hry s návykovými látky v kodependentních vztazích.

Mimořádný večer tanečního a loutkového divadla ve spojení s živými animacemi a zvukem nabízí bizarně povědomé situace našich všedních dnů.

Režie, choreografie, tanec: Jan Jakubal (CZ/AT)
Scénografie, loutky, kostýmy, tanec: Niina Lindroos (FIN)
Hudba: Jan Čechtický (CZ)
Světla, animace: David Vrbík (CZ)
Kostýmní konzultantka: Veronika Susanna Harb (AT)
Konstrukční konzultantka: Iisa Tähtinen (FIN)

Koprodukce Yellow Buoy / DAS OFF THEATER

Za finanční podpory: Ministersvo Kultury ČR, Art District Praha 7, Wien 7 Neubau, Rakouské Ministerstvo Umění a Kultury, Austrian Embassy in Helsinki, Aura of Puppets Finland, The Finnish Cultural Foundation, TOP-Säätiö, Hon.-Prof. (FH) Mag. Mario Lang
Jan Jakubal - choreograf, divadelní režisér, performer, producent www.yellowbuoy.com
Jan žije od r. 2010 v Rakousku, tři roky studoval na Salzburské akademii experimentálního tance (SEAD) obory současný tanec a choreografie. Od r. 2008 působil pět let jako člen divadelního souboru KREPSKO a dodnes se souborem vystupuje jako host. Kromě svých divadelních aktivit se Jan také věnuje filmu - podílel se např. na snímku Paula Wenningera “Uncanny Valley” z r. 2015, který byl nominovaný na Australskou filmovou cenu a v r. 2016 obdržel ocenění Nejlepší rakouský animovaný film. Od r. 2016 Jan spolupracuje s rakouským tanečním souborem “DANS.KIAS” a založil také vlastní taneční soubor “YELLOW BUOY”, pro kterou vytvořil choreografii k performance “Lullaby Augen zu” a v současnosti pracuje na novém projektu “Hanuman Addiction Cycle”. Jan v roce 2004 absolvoval magisterský program Business Administration (MBA) a 5 let působil v různých sférách byznysu.

Niina Lindroos, BA of Performing Arts (FIN)
Niina absolvovala v roce 2007 katedru loutkářství na výtvarné akademii v Turku (Finská univerzita aplikované vědy) a od té doby působí jako profesionální loutkoherečka, performerka a loutkářka v rámci více než 20 různých produkcí. Niina je talentovaná solo performerka a má bohaté zkušenosti s tvorbou megalomanských loutkových divadelních představení. Ve své tvorbě se soustředí na papírové divadlo, konstrukci a manipulaci dvourozměrných loutek a na možnosti toho, jak v dnešním moderním světě oživit umělecké formy z 18. století.

Jan Čechtický (CZ)
Jan je autorem hudby pro řadu reklam a filmů v Čechách i v zahraničí. Často vytváří hudební doprovod či soundtrack pro audiovizuální performance (videomapping). Je držitelem ocenění České akademie populární hudby “Anděl” v kategorii “taneční hudba”, spoluzaložil nezávislu nahrávací společnost East Authentic Production a je členem skupin a projektů Sebastians, Colorfactory, Vindaloo, Dentist, Eky eky ta pang, Ohm Square a Prince of Tennis.

David Vrbík (CZ) – audiovizuální a laserový umělec, animátor
Kořeny kariéry audiovizuálního umělce Davida Vrbíka jsou v hudbě. V 90. letech skládal hudbu pro taneční představení a později se zaměřil na animaci a programování divadelních technologií. Je zakládajícím členem taneční skupiny TOW, která svým přístupem založeným na technologii a synchronizaci zvuku, světla a laserových projekcí, rozvířila vody taneční komunity. Spolu s legendárním rapperem a graffiti writerem Vladimírem 518 založil v roce 2004 multidisciplinární projekt SPAM, který se zaměřuje na výzkum možností audiovizuálního jazyka. Spolu s Petrem Niklem vytvořil v roce 2018 performance “Yellow Darkness”.

fotograf: Misha Pekárek fotograf: Misha Pekárek fotograf: Misha Pekárek fotograf: Misha Pekárek fotograf: Misha Pekárek fotograf: Misha Pekárek