G-POINT

Secondhand Women
délka představení: 70 min
mystérium kolem jednoho bodu v časoprostoru
Představení se hraje v češtině a angličtině

"Když se nespokojíte s tuctovým vzhledem, tuctovou televizní zábavou a jdete do rizika, že o vás říkají, že jste divná, běžte se podívat na další divné ženy"
(Mária Uhrinová, česká žena, Žena-in)


Secondhand Women představí počátky své nové společné existence postarších dámiček. Po úspěšné triádě, v chůzi vpřed, se všechny ohlížíme dozadu a přemítáme s Michaelem Jacksonem: What about us? Co se to vlastně během téměř deseti let z naší divadelní tvorby stalo? A co nás společně ještě čeká? Inspirovány krutostí a vulgárností soudů padajících na obnažené chudáky v show typu Superstar, Talentmánie a vivodeprese se vzájemně všechny poplácáme po zádech.

Po třech úspěšných představeních (Mezzo, Už muž, Money Transformace) uváděných na prestižních zahraničních festivalech se soubor vrací na pouhé tři večery do Alfreda ve dvoře!
Secondhand Women je mezinárodní divadelní demokratický kabinet, který založilo v roce 2003 pět nezávislých žen, performerek, nyní ve věku 39-47 let: Petra Lustigová, Daniela Voráčková, Halka Třešňáková, Stefania Thors a Helene Kvint, závislých na humoru a nepřekonatelné chuti přijít věcem na kloub, od chovu stáda ovcí až po obchod na burze. Lehce zvládnou i žehlení vašich vypraných špinavých peněz. Pocházejí ze tří zemí – ČR, Islandu a Dánska.