FRANTIŠKOVY LÁSKY 2017 / Motus, produkce divadla Alfred ve dvoře & Bio Oko

délka představení: 360 min
jazykově bezbariérové
Sousedská slavnost v ulici Františka Křížka. Jazykově a chuťově bezbariérové

VSTUP VOLNÝ! KULINÁŘSKÉ PŘÍSPĚVKY NA SPOLEČNOU TABULI JSOU VÍTÁNY.

Už popáté zve Motus, produkce divadla Alfred ve dvoře ve spolupráci s Biem Oko k již tradiční oslavě prvního Máje! Pouliční láskyplná slavnost je jako každým rokem definitivním potvrzením nezvratného faktu, že jaro je v plném proudu a láska existuje. Obojí se koncentruje v ulici Františka Křížka a expanduje nejen do celého hlavního města a přilehlých regionů, ale i do celého rozpínajícího se univerza.

Jídlo a láska. Dva neoddělitelní souputníci a zásadní esence života na Letné. Františkovy lásky, tradičně netradiční prvomájová pouliční oslava, letos přiživí lásku sousedskou. Prvního května se sejdeme všichni u jednoho stolu a dáme za pravdu přísloví o tom, že láska prochází žaludkem. Gurmáni i dietáři, vegani i salámisti, všichni jsou zváni a vítáni na slavnosti, která uctí život a lásku vezdejší.

Sousedskou hostinu odstartuje společný oběd u velké tabule před Biem Oko, hodovat se však bude i po zbytek odpoledne až do 20. hodiny. Je víc než vítáno, aby návštěvníci Františkových lásek nosili kulinářské příspěvky na společný stůl a na místě tak mohla vzniknout sousedská výměna starých rodinných receptur. Vedle testování domácích laskomin budou na programu filmové projekce i pouliční divadlo. Záštitu nad akcí převzali: stěhovaví ptáci, jarní vzduch, modré nebe, čirá radost, hudební rytmy a jasné barvy. V případě deště jaro i láska pokračují. Celkový program slavnosti v ulici Františka Křížka bude dále upřesněn.

Akce je realizována za finanční podpory městské části Praha 7.